Program

Definitivní verze festivalového programu, našlapaná až k prasknutí.

A pokud si v něm nenajdete to své, napište nám na pevnostcon@pevnost.cz, rádi se příští rok polepšíme!

Hudební stage

 • 14.00 – 15.00
  FIVE LEAF CLOVER
  Autorská tvorba a ostrovní tradicionály z dávných dob. A to hezky v tempu. Naši oblíbení Pětilístci válí a najde je zastavit! Více na www.5clover.cz
 • 16.30 – 17.30
  HAKKA MUGGIES
  Čirá energie vonící Irskem, Skotskem a Bretaní v rockovém a mnohdy i drsnějším kabátku. Stálice našeho festivalu napíší další skvělou hudební kapitolu. Více na www.muggies.cz

 • 18.00 – 19.00
  BRAN

  Bretaňské tóny, skočné melodie a písně šumící mořem a dobrodružstvím. Vynikající muzika, která na vás dýchne keltskými legendami, to je Bran. Více na www.branband.cz
 • 20.00 – 21.00
  DELORAINE 
  Kapele Deloraine, špičce tuzemské fantasy muziky, v žilách koluje krev z pohanských dob a už dávno nezpívá jen o zaklínačích. Přijďte si je užít s námi. Více na www.deloraine.cz

Venkovní stage

 • 11.00
  OTEVŘENÍ AREÁLU
  Roztočení píp a servírování první krmě, natěšení stánkaři s kompletní nabídkou zboží a redaktoři a šéfredaktoři Pevnosti ještě při smyslech. U toho chcete být!
 • 12.00 – 12.30
  UVÍTÁNÍ KRÁLEM FAJKUSEM
  Martin Fajkus, šéfredaktor časopisu Pevnost, je jenom jeden (naštěstí), a pokud jste jej dosud nepoznali osobně, musíte to okamžitě napravit! V jeho žilách vře krev hobitů a literární znalosti by mu mohl závidět i knihovník z Neviditelné univerzity. Nekorunovaný král Pevnosti vás všechny na PevnostConu přivítá s otevřenou náručí.
 • 12.30 – 13.00
  ŠERM FUENTE OVEJUNA – ŽIŽKA
  I letos vás čeká zvonění čepelí, meče, sekery, kaskadérské kousky a strhující podívaná. A k tomu dostatek humoru. V prvním bloku zazní příběh o nejslavnějším vojevůdci našich krajin. Jste připraveni zvědět, jak Jan Žižka přišel o svou bulvu? Pak se vydejte cestičkou k ovčímu pramenu na výlet do dějin vzdálených osm staletí.
  Více na https://www.fuente-ovejuna.cz/
 • 13.00 – 13.30
  BUDE DOPLNĚNO
  … a bude to super!
 • 13.30 – 14.00
  BRIGÁDA NAZAIR
  Nilfgaardská vojenská elita nesmí na PevnostConu chybět A co nám temní pěšáci předvedou? Nejen, že si na Zlíchově vybudují tábor, ale jsou svolní také k pořadovému cvičení, ke střetu formací, rádi vám představí své zbraně i další vybavení, a pokud se na to cítíte, vždy mají s sebou i ďábelské lhářovy kostky a kostky na poker. Tuhle perfektní living fantasy bandičku chcete vidět v akci!!! Více na https://www.facebook.com/Nilfgaard.brigada.Nazair/

 • 15.30 – 16.00
  ZAKLÍNAČI Z DOMU RYTÍŘSKÝCH CNOSTÍ
  Smrtící a dobře trénovaní žáci trojctihodného Roberta Waschky opět předvedou něco ze svého umění bodu, seku a vykrytí. Mistři šermířské arény jsou připraveni na cokoli. A letos se jejich lekce zaměří zaklínačským směrem. Stříbrný na příšery, ocelový na lidi, však uvidíte. Více na  https://www.drcbrno.cz/
 • 16.00 – 16.30
  JEŠTĚ V ŘEŠENÍ,
  ale pevně věříme, že se bude tančit…
 • 17.30 – 18.00
  ŠERM FUENTE OVEJUNA II – GOLEM
  Věřte nebo ne, Sherlock Holmes nevládnul jenom dýmkou, houslemi a neotřesitelnou logikou. Břitký detektiv se umí dost solidně ohánět i pěstmi, samozřejmě s pověstným britským klidem, a cizí mu nejsou ani nejrůznější zbraně. A nyní se rozhodnul rozlousknout záhadu našeho Golema. Že se všechno odehraje trochu jinak, než říkají pověsti, je zcela jisté.
 • 19.30 – 20.00
  TOMBOLA, 20 LET PEVNOSTI A NAROZENINY KRÁLE FAJKUSE
  Tady se bude rozdávat a slavit. Ostatně slavíme krásné kulaté narozeniny. Už je to dvacet let, co je Pevnost na světě a má tak parádní čtenáře a přátele, jako jste vy.
 • 21.30 – 22.00
  FIRESHOW ORDURES A DAČIČTÍ
  Ohnivá show spřátelených skupin historického šermu Ordures a Dačických, která vás na cestu domů tak rozpálí, že nevychladnete až do příštího ročníku! Parádní muzika, příběh pro nás, geeky, lepá těla a plameny všude kolem. Však je znáte z minulého ročníku. A také letos přicházejí s novinkou, kterou neuvidíte nikde jinde na světě!

LITERÁRNÍ stage

 • 15.00 – 15.30
  VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ
  Poznejte budoucí spisovatelské hvězdy. Poznejte naděje z naší literární soutěže. A pokud také máte písmácké autorské ambice, tuhle část programu nesmíte vynechat za žádnou cenu. Pouze a jen v přítomnosti Vidoucích se dozvíte, kterak je možné dostat svoji povídku na stránky Pevnosti!!! Více na http://www.vidouci.cz/
 • 15.30 – 16.30
  REDAKCE PEVNOSTI
  I my jsme zvědaví. Líbí se vám Pevnost? Něco byste chtěli vylepšit? Chcete někomu z redaktorů koupit pivo? Chcete, aby někdo z redaktorů koupil pivo vám? Chcete se dozvědět něco ze zákulisí vašeho nejoblíbenějšího časopisu? Odpověď je jednoduchá, vzhůru na besedu s redaktory. Jen tedy hrajeme trochu bez pravidel, ale to vás asi nepřekvapí.

 • 18.30 – 19.30
  AUTOŘI EPOCHY
  Epocha je skvělé nakladatelství, které vydává neméně skvělé tuzemské autory. O tom, jaké mají plány a nejen oni, co vás čeká a proč byste měli investovat do písmenek místo do zlata a drahokamů, vás přesvědčí přední české literární hvězdy, báječná Míša Merglová a její přátelé. Ať žije https://www.epocha.cz/knihy/fantasticka-epocha/edice-fanstasticka-epocha/.

STÁLÁ STANOVIŠTĚ

 • Šéfredaktorský stůl
  Bývalý šéfredaktor Pevnosti Tomáš Němec, současný šéfredaktor Martin Fajkus a jejich družina (redaktoři, spisovatelé, grafici, ilustrátoři a vůbec všichni, kteří jsou nebo byli tělem a duší Pevnosti) si tradičně rezervovali stůl, u nějž nebude o zábavu nouze. Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo jen chcete osobně poznat ty, kteří pro vás vytvářeli a vytvářejí váš časopis, tohle je ideální příležitost. Nebojte se je oslovit, zeptat se nebo si přisednout. Nekoušou a nemají kam utéct!
 • Aréna Domu rytířských ctností
  Zakuste šerm na vlastní kůži. Pod dohledem profíků si budete moci vyzkoušet mnohé ze seminářů pořádaných skvělými odborníky z Domu rytířských ctností, kteří tradičně upřednostňují praxi před teorií! Takže už si zakládejte na mozoly, budete je na meč potřebovat.
 • Skřetí ležení RakTaarbami
  Poprvé jste je mohli na PevnostConu vidět v roce 2020, a kdo na ně tehdy na Zlíchově narazil, potvrdí, že jsou báječní! Slovutný klan RakTaarbami přijel ze samotné Středozemě J. R. R. Tolkiena. Nádherně ohavní skřeti vám ukáží, jaké je to žít ve stínu Rudého oka. A samozřejmě vás čeká hromada aktivit. Více na https://www.facebook.com/RakTaarbami
 • Potterfan
  Kouzelný vhled do světa brýlatého čaroděje. Skvělý cosplay, prima atmosféra, řada činností pro malé i velké a k tomu skvělí lidé, kteří od srdce rozumějí vašemu bradavickému zaměření. Kdo ví, třeba vás svezou i na testrálovi. Jen pozor na jejich lektvary, mají dračí sílu! Více na http://www.potterfan.cz/
 • Star Wars krása od Lion Base
  Naše pozvání letos přijali rebelové a rebelky z Lion Base, česko-slovenského zastoupení mezinárodní kostýmové Star Wars organizace Rebel Legion. Budou midichloriany, světelné meče, postavy z filmů i seriálů a báječné aktivity pro vás i vaše nejmenší. Nikdo neví o Hvězdných válkách tolik jako oni, takže jsou vaše krevní skupina.
  Více na http://www.rebellegion.cz/
 • Tržiště s bardem, fakírem a další zábavou
  Naše Tržiště divů už nyní přetéká tím nejbáječnějším tovarem, a jakmile budeme mít kompletní seznam všech prodejců, najdete ho tady stejně jako na našich sociálních sítích. Rozhodně se ale máte na co těšit. Kožené zázraky, šperky, šaty, zbraně, geekovinky, trička, pevnostní stan, pochopitelně lahodné nápoje od Světa medoviny, steampunková udělátka, dřevěné radosti. A to zdaleka není vše. A mimochodem pokud potkáte barda, nebojte se poprosit, aby vám zahrál. Obejde se to i bez groše, ale má rád medovinu!
 • Tábor brigády Nazair
  Brigáda Nazair ve jménu císaře Emhyra, Bílého plamene tančícího na mohylách nepřátel, má kromě pohybových aktivit připravené i své parádní vojenské ležení, propojené s lazaretem. A prý i fisstech bude. Ale o tom nechceme vůbec nic vědět.
 • Více piva a více koláčů!
  Tohle křičeli trpaslíci na Bilba a vy nemusíte, protože se postaráme o vaše plné žaludky. Na místě bude několik hospůdek a krčem. Samozřejmě nebude chybět medovina, hromady jídla nebo možnost dát si dobrý čaj nebo kávu. A komu frčí pivínko, vězte, že jsme upgradovali na lahodný Pernštejn!
 • Steampunkové šapitó
  Věřte, že i na zlíchovských terasách se dá ukrýt před hlukem boje a řinčení ocele. Našli jsme ideální místo, kde se vám bude nádherně relaxovat: Steampunkové šapito. Místo, kde se zastavil čas v době, která nikdy nebyla. Prý tam budou i moc prima mlsky.
 • Celoconová hra
  Mohli bychom, že? A tím zdaleka nekončíme!