Novinky

8. 8. 2022
Společné bubnování s Drum Circle

V případě této součásti PevnostConu jsme do poslední chvíle nevěděli, jak to dopadne. Naštěstí ale přišel happy end a my vám díky tomu můžeme nabídnout něco skutečně mimořádného. Že nás bubnování, respektive cílené vydávání rytmických zvuků za pomocí úderů, provází od úsvitu lidského pokolení, není třeba připomínat. Nemusíte pochybovat, že prvním hudebním nástrojem se staly kost nebo kus klacku jako paličky. A proto nás dovolte pozvat na společné skupinové bubnování, během nějž navrátíme Zlíchov alespoň na hodinu do primordiálních časů tlup, prvobytně pospolných společností a vydáme se ruku v ruce po stopách zapomenutých i stále existujících přírodních národů. Pod dozorem skvělého Petra Šušora, certifikovaného facilitátora metody Drum Circle a muzikanta, jehož si můžete pamatovat z Malé bílé vrány, sladíme naše rytmy a slibujeme, že výsledkem bude naprosto nevšední a unikátní zážitek, občerstvující tělo i mysl. Bubnování otevřeno pro každého, kdo bude mít zájem. Tohle si prostě užijete a pro nás je velká čest, že Petr a Lucka Šušorovi přijali naše pozvání na pevnostní oslavu.

24. 7. 2022
Úžasný Čóry a jeho vzdělaní hladovci

Pokud jste navštívili alespoň jeden z předchozích PevnostConů, Tomáše Skoupého, přezdívaného Čóry, dobře znáte. Sympatický a usměvavý vousáč je společně s Martinou Dari Antonínovou moderátorským průvodcem naší oslavy. O Čórym byste nicméně měli vědět ještě jednu věc: ke všem svým fantastickým zálibám inklinuje také ke hraní, respektive k herectví. A vzdálená mu není ani poměrně náročná disciplína tzv. „improvizačního divadla“. Také to je pak důvod, proč na PevnostCon letos pozval i skupinu svých přátel od Thespidovy káry a přichystali si pro vás zcela unikátní geekovské vystoupení, které bude od této chvíle v dějinách známo jako „Úžasný Čory a jeho vzdělaní hladovci“. A teď jak vám popsat, o co vlastně půjde. Na rovinu, improvizační divadlo nemá moc pravidla ani limity. Tak jen vězte, že v náhodném řetězení situací by se mělo objevit hned několik kultovních sci-fi a fantasy postav, které se stanou zbraněmi v rukách herců, již se neštítí vůbec ničeho. A rozhodně se nelekejte, pokud se vás pokusí zapojit do své smršti. Už jsou zkrátka takoví. Čóryho a jeho vzdělané hladovce nedokáže zastavit vůbec nic.

13. 7. 2022
nezapomeňte na hotovost!

A to nepíšeme jako banda držgrošů, kteří chtějí vyluxovat vaše peněženky. Jde spíš o to, že velká část stánkařů a prodejců, kteří s námi budou na Zlíchově, neakceptují platební karty. A nejbližší bankomaty jsou bohužel relativně daleko, buď na Barrandově, anebo na Smíchovském nádraží. Tak ať nic zbytečně neruší vaši pohodu na PevnostConu a můžete se věnovat jenom fantastickým radovánkám a poklidnému lenošení.

7. 7. 2022
Pod pěnou pánů z perjštejna

Zatím se nám nepodařilo zařídit, aby pípy a všechny krámky fungovaly i na platební karty, tak si s sebou, prosím, nezapomeňte vzít hotovost. Nejbližší bankomaty jsou na Smíchovském nádraží nebo na Barrandově. Rozhodně se nám ale podařilo napravit bolístku, na kterou směřovala značná část vašich stížností. Na PevnostConu 2022 bude lepší pivo!!! Ne zcela radostný Staropramen vystřídal Pernštejn a podle nás je to jedno z nejlepších velkopivínek, se kterými jsme zatím měli tu čest. Zdravíme do Pardubic!

1. 5. 2022
SE ZPOŽDĚNÍM, ALE FRČÍME!!!

Jak jste si mohli všimnout, letos nám všechno tak trochu trvá. Ale popravdě, sami se jsme vlastně hlavně vděční radosti a pokory, že se PevnostCon 2022, oslava dvaceti let Pevnosti, vůbec odehraje. Ještě v únoru to vypadalo, že by se zlíchovská sokolovna mohla stát uprchlickým centrem, odpadla nám hromada obchodních partnerů, prostě prima dobrodružství. Naštěstí ale nakonec všechno dobře dopadlo a věříme, že se letos máte opravdu na co se těšit. Pojďte si to s námi užít, PevnostCon 2022 bude fenomenální.