Číslo: 07/2023

Je čas nasadit si klobouk a pořádně zapráskat bičem! Indiana Jones je totiž zpět, a i když už je to pěkných pár let, charismatu má pořád tolik, že dokonce i z tohoto nabušeného čísla Pevnosti přetéká! Pročež vzhůru za poklady!

Chci novou Pevnost!

Páté filmové dobrodružství nejslavnějšího archeologa a přímo slovníkově přesné definice okouzlujícího klukovského dobrodruha, co si to rozdal s nácky, srdce vytrhávajícími kněžími i komouši, je po letech čekání zde. Bez Spielberga, ale pořád s Harrisonem Fordem, a my se nemůžeme dočkat. INDIANA JONES A NÁSTROJ OSUDU si Téma měsíce zkrátka ukradl pro sebe. A Fokusu stejně rázně vládne Řezník z Blavikenu, protože Geralt se vrací ve třetí sérii netflixovského seriálu, a je to především epická rozlučka s Henrym Cavillem. Což bereme jako záminku podívat se letem světem, co všechno sága o ZAKLÍNAČI (a Ciri) zahrnuje. Do toho nabízíme recenzi na nového animovaného SPIDER-MANA a hraného FLASHE, protože ač z rozdílných komiksových stájí, tihle dva borci zachraňují v posledních letech silně pošramocenou čest většiny superhrdinů. Dočkáte se samozřejmě i novinek ze světa seriálů a recenze celé řady filmů, knih a audioknih…

Ostatně sama literární sekce je také hodně natřískaná. Pokud se vám stýskalo po lovecraftovském hororu, jsou tu ČERNÁ KŘÍDLA CTHULHU 6. Pěkně ale mrazí i při POHÁDCE, pokud vám ji servíruje starý vlčák Stephen King. Pokud chcete akci, je tu nový Jakub Hoza s dokončením SPÁLENÉ ZEMĚ, ale i skvělý fantasy debut Marie Domské SIVÁ KREV. John Gwynne zase ukáže, co s lidmi dělá MOC, a omrkneme i jednu hodně zajímavou alternativní realitu, kde Napoleon vyhrál a okupuje Velkou Británii a stojí zde MAJÁK NA SEVERU. Což pochopitelně není všechno, protože haldu skvělých novinek před prázdninami nabízejí autoři domácí i překladoví a my poskytujeme servis, jak se patří. Ale vzhůru ke komiksům. Máme pro vás divočinu s motorovou pilou a šaolinským kung-fu aneb prosím, je zde LIBOVÁ SEKAČKA. Pro příznivce konspirací přichystal Ed Brubaker INKOGNITO o superpadouchovi v programu na ochranu svědků, a pokud máte existenciální krizi, je zde KAŽDÝ JEDEN DEN.

No a ve videohrách vládne pekelné DIABLO IV. Ale v zásobě máme i nálož dalších videoher a deskovek, stejně jako info o nejlepších fantastických akcích široko daleko, takže FESTIVAL FANTAZIE, ale i PEVNOSTCON se na vás těší. A mimochodem, víte že Japonsko pořádá mezinárodní manga soutěž a bronz podruhé v řadě urval zástupce Česka, letos konkrétně zástupkyně KATARINA KRATOCHVÍLOVÁ, a my u toho nemohli chybět. No a samozřejmě jsme nezapomněli ani na novinky ze světa PRIMA COOL!

Takže nahoďte šnorchly, letní náladu a bagáž plnou knih a hesel ke streamovačkám a vězte, že s novou Pevností se v tomhle ani žádném jiném světě neztratíte!

Objednat toto číslo

Objednání čísla 07/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.