Číslo: 05/2023

Grootmánie se opět rozjíždí na plné obrátky, protože Strážci galaxie stojí potřetí na značkách. A nejsou sami. Měsíc květen bude plný fantastiky. Tak pravila Pevnost.

Chci novou Pevnost!

Možná byli Star-Lord, Gamora, Drax, Groot a Rocket po léta skoro neznámými hrdiny, ale filmové tažení jim vynahradilo veškeré strádání. A my se nyní se STRÁŽCI GALAXIE: VOLUME 3 vydáme na Kdovíkde, za Rocketovou minulostí a za dějinami báječného fenoménu, který nás na plátnech kin provází již od roku 2014. A rovnou jedeme dál. Máme tu parádní biják ON SE BOJÍ, o poznání slabšího RENFIELDA a v legendárních hororových tvářích chlapíka, který by vás samou láskou sežral, tedy HANNIBALA LECTERA. V seriálech potřásá parůžky druhá sezona Guse zvaného SWEET TOOTH. Hlubokou poklonu s láskou vysekneme TERRYMU PRATCHETOVI. Knihou měsíce je BASTARD od Jarka Mosteckého. Zároveň si ale připomeneme fenomén JFK, teda agenta Johna Francise Kováře. Stejně tak zdraví MÁGYNĚ od Hannah Matthewsonové, DRAČÍ PLAMEN Patricka Nesse, POSEIDONŮV ODKAZ, závěrečný díl trilogie Alastaira Reynoldse, NENÍ NEBE NAD MEXIKEM od Michala Březiny, DO PEKEL zve Nicholas Sainsbury Smith a PĚŠKY NA ALDEBARAN se vydáme s báječným Adrianem Tchaikovským. Povídkami přispěli Jarmila Mlčoušková, Marek Dobeš a Adéla Věchetová Kalousková. Nenechte si ale ujít ani působivou fotografickou výpravu Richarda Šmída do srdce Zóny v jeho ČERNOBYLSKÉM DENÍKU. A rozhodně doporučujeme rozhovor se Štěpánkou Jislovou, tvůrkyní originálního kresleného projektu HRDINOVÉ NA DLUH. Anebo byste rádi poznali komiksového ELRIKA Z MELNIBONÉ? A zatímco videohrou měsíce je omlazený RESIDENT EVIL 4, v deskovkách si můžete vybrat mezi OSUDEM DOBRODRUHA a RADLANDS: GANGY PUSTINY. V historické sekci na nás čeká šílený vědec a mystik RAIMONDO DI SANGRO. V GeekZóně nesmí chybět ohlédnutí za COMIC-CON PRAGUE 2023 a pozvánky na ANIFILM 2023 a na SVĚT KNIHY, kde se jako tradičně potkáte i se SPOLEČENSTVÍM PEVNOSTI. A to zdaleka není vše! Pojďte se bavit, pojďte si číst a vinšujeme krásný jaro!!! 😊 #casopispevnost #jetuprovas

Objednat toto číslo

Objednání čísla 05/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.