Číslo: 03/2023

Nové předjarní Pevnosti vládnou draci, jeskyně, meče a magické hole. A taky se těšíme z toho, že právě toto číslo je již dvousté padesáté a že nám k němu přišli pogratulovat Shazam, Mmandalorian a spousta dalších prima hostí.

Chci novou Pevnost!

Nenaděláte nic, další milník je za námi. Tentokrát jsme na dortu ufoukali 250 svíček. A pořád nás to foukání tuze baví, takže se i v tomto jubilejním vydání můžete těšit na náklad parádního čtení. Protože do kin míří očekávaná fantasy komediální novinka DUNGEONS & DRAGONS: ČEST ZLODĚJŮ, najukneme pod pokličku jak bijásku s Chrisem Pinem, tak celého fenoménu DNDéček, her, které převrátily svět fantastiky naruby a zase zpátky. Něco málo si ještě povíme o snímku ANT-MAN A WASP: QUANTUMANIA a připomeneme, že v březnu se odehraje další ročník FESTIVALU OTRLÉHO DIVÁKA. Stejně tak se ale dostaví i SHAZAM: HNĚV BOHŮ. Další novinky si pak povíme o THE LAST OF US, ale už za pár dní se můžeme těšit i na třetího MANDALORIANA, pročež je nejvyšší čas oprášit fenomén seriálových tváří STAR WARS. A co na to literární sekce? Určitě doporučujeme článek o LŽÍCH LOCKEHO LAMORYHO, které právě vydal Laser. Od Radka Starého pokračuje originální tuzemská sága v zárodku, ARILA, skrze novinku s podtitulem STÍNY CITADELY. Případně si můžete s Robertem McCammonem prožít SMRT PŘED ÚSVITEM. S povídkami se pak hlásí LUCIE LUKAČOVIČOVÁ a MICHAELA KUBÍČKOVÁ. A kolegiálně jim jistí záda Kristýna Sněgoňová a František Kotleta, protože právě vyšla nová Legie, OPERACE PETRAGUN. Za povídkovou sbírku HRDINOVÉ ČESKÝCH ZEMÍ pak dává ruku do ohně její editor Jan Kotouč. A navrch přihazujeme KNIHU NEHOD, JINÝ KRAJ, MICKEYHO7 či výběr těch nejlepších komiksů z loňského roku. Z kreslené sekce přiloží pod kotel SESTRY BITVY, VÁNOČNÍ ŘÍŠE, PETR PAN, VÁLKA SVĚTŮ a tip Pevnosti PŘÍBĚH JEDNÉ ČARODĚJKY. Stejně tak vám ale dlužíme i videoherní žebříček za uplynulý rok a samozřejmě nesmíme vynechat kukátko na HOGWARTS LEGACY. Z deskovek by vás určitě měl zajímat BRASS BIRMINGHAM, má od nás 100%! A v historii se můžete seznámit s válečnicí jménem RUDÝ NEFRIT. Jenže ani to zdaleka není vše. Na pražský COMIC-CON PRAGUE 2023 dorazí RICHARD DEAN ANDERSON a Constantine MATT RYAN. Proběhne ANIMESHOW 2023. No prostě zase je toho na kamion a půl zábavy. Tak se dobře a fantasticky bavte, přátelé, a ať je krásně! Zdraví vás #casopispevnost

 

Objednat toto číslo

Objednání čísla 03/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.