Renaud Collin / Stéphane Lapuss - Mimoňi 3-6

Žlutá je dobrá… a chaos. Zapomeňte na banán, je tu totiž banán!

Komiks, Animované, Dětská literatura

Mimoni jsou žlutí, jednoocí a na slavné memové tabulce jsou rozmixovaní mezi chaotic evil a… no, cute evil a inside good evil tam nenajdete, ale měli byste. Prostě tyhle bytůstky jsou tady odnepaměti a jejich posláním je sloužit padouchům. Což dělají s nadšením, které hraničí s debilitou, případně sabotáží. Své by mohli vyprávět třeba Drákula, Tyranosaurus Rex nebo… nebo jistý Gru. Jenže co naplat, jednou to mají doslova v genech, tak přes to prostě nejede vlak. Tahle partička se poprvé objevila v sérii animovaných filmů Já, padouch a v roce 2015 si vysloužila i vlastní film. Na to, že je to přiznaná ultrablbinka (a tak trochu dada a surreální infantilita), tehdy Mimoni zválcovali všechno, co jim stálo v cestě – svého času desátý nejvýdělečnější film a druhý nejvýdělečnější animák? To vůbec není špatné.

Takže dá rozum, že na ně narazíte všude – hračky, povlečení a samozřejmě co? Samozřejmě komiksy, které jsou přesně tak bláznivé, aby dostály pověsti svých hrdinů. Pracují s nadsázkou, bláznivostí a jakýmsi zlodušským feel good vibe – což není nic jednoduchého. Sehraná dvojka Lapuss–Collin ovšem dobře ví, co dělá. Však i u nás už vyšlo šest alb, která nabízejí jak delší příběhy, tak kratší etudy na nejrůznější – velmi často banánová – témata. Takže pokud nejste uvnitř mrtví, okoralí suchaři, je tahle invaze žlutého destruktivního nadšení přesně to pravé, pokud se chcete aspoň trochu odreagovat. Navíc ve vymazleném překladu Richarda Podaného (ono se tu toho sice moc nenakecá, ale o důležitější je, aby těch pár slov rezonovalo, že?). Padoušství zdar!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Renaud Collin / Stéphane Lapuss - Mimoňi 3-6:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.