Číslo: 02/2023

Ant-man, Wasp a Housenice čínská si podmanili novou Pevnost a společně s nimi se můžete těšit i na souhrny toho nejlepšího z minulosti i budoucnosti. Začtěte se do fantastických stránek a dozvíte se víc.

Chci novou Pevnost!

Lhát si nebudeme, lepší výkop, než je THE LAST OF US, si letošní seriálový rok nemohl přát. První epizody skutečně naznačují, že přinejmenším co do atmosféry je tahle novinka s mocnými cordycepsy opravdový zázrak. A co na to říkají zoomující ANT-MAN a WASP, jejichž nejnovější bijásek s podtitulem QUANTUMANIA dorazí už v polovině února do českých kin? Nepochybně i je zajímají žebříčky toho nejlepšího, co se událo ve filmu i literatuře v loňském roce a seriálový TOP na rok letošní. Ve sekci stříbrného plátna se pak ještě na skok vrátíme k novému AVATAROVI. Je ale samozřejmě na místě připomenout, že se chvatně blíží i letošní Comic-Con Prague 2023, jehož hosty budou i jedna z hvězd Fantastických zvířat, herec DAN FOGLER, a jeho kolega a cestovatel Hvězdnou branou CORIN NĚMEC. Nesmíme ale zapomenout ani na menší echo brněnského COMIC-CONU JUNIOR, jehož hostem byl i MARK „Arthur Weasly“ WILLIAMS, s nímž vám nyní nabízíme exkluzivní rozhovor. A teď vzhůru do knih. Románem měsíce se stali VÁLKA A ARCHITEKTI od Adriana Tchaikovského a Planeta9. Velkolepý návrat do virtuálního světa Oasis slibuje READY PLAYER TWO. Povídkami tentokrát přispěli Tereza Matoušková a Lukáš Vavrečka. Jukneme na novinky z potterovského univerza. Osvítíme STÍNY HALLOWEENU, povíme si víc o románu, jenž se stal předlohou Hitchcockova PSYCHA. Poznáte DÍVKU, KTEROU SPOLKLO MOŘE. Ve světě malůvek došel na konec cesty THORGAL: BARBAR, odhalí se nám NEVIDITELNÉ KRÁLOVSTVÍ a karty na stůl vyloží sám BLACK JACK. Z videoherního vesmíru promluví TACTICS OGRE: REBORN, CRISIS CORE, DARK PICTURES a MIDNIGHT SUNS. Deskovkám vládnou HVĚZDNÍ KAPITÁNI, VÁLKA KVĚTŮ a SPLENDOR DUEL. Na pozdrav mečem mává virtuóz houslí a břitu RYTÍŘ DE SAINT-GEORGE. V historii si zároveň povíme víc o DVOU DOHODÁCH. A taky je čas se poohlédnout za loňským Humbookem a letošním Trpaslicon 2023 – Poslední den, který slaví krásně kulaté dvacáté narozeniny. A to zdaleka není vše. Protože fantazie nemá hranice! Stejně jako Pevnost 😊 #casopispevnost

Objednat toto číslo

Objednání čísla 02/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.