Číslo: 12/2023

Hadi a jarabáci se utkají v nové Pevnosti, protože nastal čas dalších hladových her, starších a s nádechem retra. Nejen zabíjením adolescentů je ale živ fanoušek fantastiky!!!

Chci novou Pevnost!

Modrooký plavovlasý Coriolanus Snow není z lidí, co by se usmívali, ovšem i tak hrozí, že si ho snadno oblíbíte. Z filmového prequelu HUNGER GAMES: BALADA O PTÁCÍCH A HADECH se hned po uvedení do kin stal hit a klaníme se mu i v prosincovém vydání našeho časopisu. Idolů a model ale máme samozřejmě víc. V Brně, na COMIC-CONU JUNIOR, na který moc rádi vzpomínáme, jsme například mohli pořídit rozhovor s jedním z hlavních hostů akce, se skvělým Williamem Nadylamem z FANTASTICKÝCH ZVÍŘAT. A díky zbrusu nové KRVI PRO DIVOŽENKU jsme se po čase mohli opět osobně setkat s královnou všech víl a brněnských stínů Kristýnou Sněgoňovou. Zatímco v seriálech se v londýnském Whitechapelu povalují napříč dekádami TĚLA, v literární sekci můžete potkat například NĚMÉ DUŠE od Jitky Ládrové. Nebo zažít HLAD BOHŮ. Rozhodně vám ale doporučujeme parádní lapač předvánoční atmosféry, novou povídkovou sbírku KREV, MONSTRA A CUKROVÍ od editorů Míši Merglové a Petra Brožovského, jež bude mít 7. prosince autogramiádu v Praze na Florenci v Knize Dobrovský. Určitě ale chcete poznat také ILUMINACE Alana Moora, VĚK POPELA od Daniela Abrahama či SUKUBY Edwarda Leeho. Povídkami tentokrát přispěli Petra Slováková a David Šenk. Zavítáme do ZLATÉ ENKLÁVY, otevřou se nám KOSTISCHRÁNY a na pultech knihkupectví se objevil jeden fajnový životopis STEPHENA KINGA, sepsaný Bevem Vincentem. Na milovníky hororu čeká LESNÍ DUCH. Z mangy a komiksu se následně hlásí LAZARUS: SELEKCE, RANAŘI a UCC DOLORES. Chybět ale nesmí ani další díl SUPER SPELLSHORT SÁGY, zatímco v deskovkách to tento měsíc vyhráli VLCI, následovaní hrou ZAKLÍNAČ: STARÝ SVĚT. A co na to historie? Z minulosti pokukují praotec indiánů HIAWATHA a srdnatá žena a občanka CHARLOTTE CORDAYOVÁ. Plus nesmí chybět pozvánka na letošní FÉNIXCON 2023. A ani to zdaleka není vše. Takže zapomeňte na venkovní slotu a vydejte se s námi na další báječný výlet do říše fantazie 😊 Pevnost vládne i v prosinci, a to jen díky vám 😊

Objednat toto číslo

Objednání čísla 12/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.