Xiran Jay Zhao - Železná vdova

Ve jménu pomsty! Asijská fantasy s příchutí mecha i anime.

Román, Fantasy, Literatura světová

Chua-sie se ocitá pod útokem mimozemských bytostí, které číhají za Velkou zdí a využívají robotické formy, aby se za ni dostaly. Stejnou metodu boje s nimi si osvojili i lidé. Transformační kukly se ovládají silou vůle pomocí magického kovu a podle principu jing a jangu ji může uvést do pohybu pouze pár muže a ženy. Jenže ženy v boji obvykle umírají.

Právě tak dopadla i sestra Wu Ce-tchien. Mladá vesničanka se rozhodne její smrt pomstít a rozhodne se naverbovat, aby mohla zabít odpovědného pilota Jang Kuanga. Jenže se brzy ukáže, že Wu Ce-tchien je mnohem silnější, než si kdokoli myslel a dokáže se rovnat nejlepším pilotům celé Chua-sijské říše. Stane se to její spásou, nebo naopak zkázou?

Železná vdova formuje fiktivní svět podle skutečných událostí a silně se inspiruje osobností Wu Ce-tchien, která se stala jako jediná žena v čínské historii vládnoucí císařovnou. Pro kontinentálního čtenáře je tak kniha atraktivní a živá, řada kulturních zvyklostí titul hravě odliší od jiných z kategorie young adult a skvěle funguje i propojení s žánrem mecha, které knihu ještě více ukotvuje v regionu Asie. Díky propracovanému světu, který chytře kombinuje technologie s magií zaujme Železná vdova i náročnější čtenáře, kteří chtějí objevovat nové světy.

Kromě boje a pletichaření dojde také na milostný trojúhelník, jehož soužití je důležitou součástí děje. Třebaže Železná vdova nevybočuje z tradičních mantinelů žánru young adult, podává příběh zábavně, svižně a živě.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Xiran Jay Zhao - Železná vdova:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.