Číslo: 11/2023

Posvátná časová linie je na hadry, a proto se můžeme opět setkat s báječným Lokim, nečekaným ochráncem multiverza. Rozhodně ale v nové Pevnosti nestojí sám. Podzim vítá hned celá legie fantastických hrdinů.

Chci novou Pevnost!

Snorri Sturluson a jeho skaldští bratři by se divili, ale nenaděláme nic. Díky skvělému seriálu se bůh šalby a klamu LOKI, samozřejmě ten s tváří Toma Hiddlestona, na svoje tisíciletá kolena stal klaďasem. A pořád mu to enormně sluší, pročež se zákonitě musel stát hlavní tváří nového čísla Pevnosti. Podobných parádnic a parádníků je ale plný časopis! Vítáme například MARVELS, tři velmi výjimečné dámy, které se v kinech pokusí zachránit čest marvelovského filmového vesmíru. Nebo legendární hororovou tvář MICHAELA MEYERSE. Případně dorůstající superhrdiny z GEN V, báječně pokřiveného spin-offu báječně pokřivených The Boys. A díky FUTURE GATE FESTIVALU jsme mohli udělat exkluzivní rozhovor s Michaelem Ironsidem!!! Ať žije Rasčak! Rozhodně si ale musíme připomenout i třicáté narozeniny nezapomenutelného fenoménu AKTA X. Avšak vzhůru do knih. Nejen že se stále otáčí KOLO ČASU, ale také přichází Shigor Birdman a jeho BRUTÁLNÍ BÉČKOVÝ MASAKR. Mezi povídkami si můžete přečíst SVĚDOMÍ A. I. od Tomáše Luksche, vítěze letošní Literární soutěže Vidoucí, a horor NECHOĎ, DCERUŠKO, K VODĚ VEN od Martina Nováka, jenž obsadil čtvrté místo. Určitě si nenechte ujít novinky od Kristýny Sněgoňové, Petra Heteši, Vladimíra Šlechty a Terezy Matouškové. Velká parádička jsou LENOCHOD JIMMY & JEHO BACKUP BAND od Pavla Bareše. V komiksech a manze to rozsvítí PARAZMATEK, LOBO, SUPER SPELLWORD SÁGA a páté WITCHBLADE COMPENDIUM. Ve hrách dojde na CYBERPUNK, ASSASSIN´S CREEDA i DUNU. S Františkou Vrbenskou se vydáme do mytologií za JEDNOROŽCI. Samozřejmě znovu zveme na největší fantastickou akci podzimu, na COMIC-CON JUNIOR v Brně, už to má za pár. Zároveň lákáme na FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA. Bude další LEGO SOUTĚŽ. A ani to není zdaleka vše. Ať vám pevnostní stránky vyčarují úsměv na tváři a užijte si čtení… ostatně jako vždy 😊 #casopispevnost #pevnostvladne

Objednat toto číslo

Objednání čísla 11/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.