Hidejuki Furuhaši - Já jsem tu

Nikdo nikomu nemůže bránit bojovat se zločinem. Manga plná když ne superhrdinů, tak aspoň superschopností…

Komiks, Sci-fi, Literatura světová

Co je to občanská hlídka? Protizločinecká organizace, někdy též zvaná „výbor bdělosti“, která jedná bez ohledu na právní systém. Jejími členy jsou bdělí občané a samozvaní ochránci spravedlnosti… Jo, prostě jako když si vaši sousedi začnou hrát na Ligu spravedlnosti a zapomenou na míru a realitu. Jako takhle, mezi vašimi sousedy je určitě spousta skvělých lidí. Jenže nakonec mezi nimi bude především spousta „ale“. A teď si představte, jak tenhle koncept asi funguje ve světě, kde má osmdesát procent populace nějakou tu superschopnost. Ups, že? Občanská hlídka je jedním ze spin-offů populární mangy My Hero Academy a částečně funguje i jako prequel hlavní ságy. Takže se nemusíte bát, že naskočíte do rozjetého vlaku. Svět je prostě plný lidí se superschopnostmi a je třeba se v něm nějak naučit žít. Ostatně, nebezpeční lidé jsou nyní ještě nebezpečnější, že? A k hrdinům by se mělo vzhlížet… jenže někdy je prostě třeba (a zábava) vzít to do vlastních rukou. Jak brzy zjistí devatenáctiletý Koiči. I on má schopnost, jen se mu lidi neobdivují, ale spíš říkají něco jako „vypadá přitom jako šváb“. Takže chvíle obdivu jsou pro něj jako droga… a tady se samozřejmě začínají věci komplikovat.

Občanská hlídka pokračuje v rozvíjení světa původní ságy, takže se dočkáme řady schopností od zajímavých po bizarní, ale dělá to v mile civilním duchu, a ano, vlastně i dospělejším duchu. Dočkáme se hodně akce, hodně humoru, hodně typicky japonských přepálených emocí a perfektně vybalancovaných okamžiků trapnosti… takže ve výsledku už jen čekáte, kde je sakra další díl.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Hidejuki Furuhaši - Já jsem tu:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.