Číslo: 11/2021

Nadační Hari Seldon, Kristýna Sněgoňová a Ondřej Neff jsou tvářemi nové Pevnosti, která se toulá napříč vesmírem. Meče a magie ale nezůstanou stranou!

Chci novou Pevnost!

Dámy a pánové, NADACE. Monumentální dílo Isaaka Asimova. Letos se ke svému jubileu dočkala seriálu, a jak jsme ho nakousli v našem podcastu GeekZóna, povíme si víc v časopise. Stejně tak ale prozradíme víc o ETERNALS, zajímá nás ZELENÝ RYTÍŘ a ze seriálového světa se hlásí HRA NA OLIHEŇ. A to už přichází ONDŘEJ NEFF, absolutní legenda tuzemské fantastiky. Také už jste nevěřili, že by mohl Arkadský cyklus pokračovat? Tak to jste se mýlili. Jsme připraveni vám představit ULTIMUS a k němu přihazujeme i rozhovor s mistrem. Ovšem pozor, tím ta nejlepší domácí tvorba zdaleka nekončí. Je tu totiž ještě ZEMĚ V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové. Stejně tak si ale představíme i TO NEJLEPŠÍ ZE SILVERBERGA. V ságách skrze ZKÁZU ĎÁBLOVA AKRU rozvíříme vody kolem Sirotčince slečny Peregrinové. Povídkami tentokrát přispěli náš redaktor Martin Kužel a Lucie Sombra Lukačovičová. NEBE PO BOUŘI zakončuje tetralogii Jiskra v popelu, jejíž autorkou je Sabaa Tahirová. S Lucií Lukačovičovou jsme navíc prohodili pár slov, protože jí nyní vychází ZÁKON AZYLU. Z komiksových luhů a hájů vřele doporučujeme rozhovor se Štěpánem Kopřivou a Michalem Suchánkem, kteří dostali do Česka BATMANA. Svoje ale mají na srdci také SIEGFRIED, SPY FAMILY a čtvrté WITCHBLADE KOMPENDIUM. V historické sekci se dočkáme drsné pravdy o Dni díkůvzdání a také o řežbě v Dušní ulici. Jeden Comic-Con možná skončil, ale na klepe už klepe další, únorový Comic-Con Prague 2022. V Hlase fandomu zavzpomínáme na letošní CONiáš, ale za upozornění stojí určitě i nový Dračí kalendář, 41. ročník Cena Karla Čapka a ohlédnutí za republikovým mistrovstvím ve famfrpálu, které pořádá Česká asociace famfrpálu / Czech Quidditch Association. A ani to není všechno. A mimochodem, o víkendu se můžeme potkat na FOR GAMES. Užívejte fantastiku plnými doušky, jsme tu pro vás! 😊 #casopispevnost

Objednat toto číslo

Objednání čísla 11/2021:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.