Strážci galaxie – Kosmičtí Avengers - Brian Michael Bendis

Jak hlídat galaxii? Od začátku, od prostředka!

Komiks, Superhrdinové, Marvel

Vraťme se na počátek Strážců galaxie… anebo skočme až za Thanose. Komiksový úvod do známé marvelovské týmovky bude mít vždycky problém si vybrat, odkud začít. Kosmičtí Avengers, první ze série komiksů o SG v produkci nakladatelství CREW, tenhle problém řeší po svém: mozaikou, díky níž do děje a postav vpluje i čtenář, který Strážce galaxie zahlédl jen ve filmu.

Daří se to několikastránkovými příběhy o jednotlivých členech Strážců. Na začátku – tentokrát doslova, tedy v úvodní kapitole – byl románek jednoho mimozemského prince s Meredith Quillovou. Její syn Peter moc dobře ví, že je pozemšťan jen zčásti, a je odhodlaný vyrazit do vesmíru… kde časem potká své osobité parťáky. Drax, Gamora, Rocket i Groot mají každý prostor na svou epizodku kreslenou výrazně odlišným stylem než ty ostatní, díky nimž je snadné si rychle udělat představu, co je každá postava zač.

Stejně jako u jakéhokoliv prvního dílu, i Kosmičtí Avengers si musí primárně odbýt úvod, a hlavně přesvědčit publikum, že chce pokračování. Prvek epizodní potyčky, ze které bude ještě průšvih, se tu využívá beze zbytku a komiks zdárně tancuje mezi už zmíněným představením hrdinů a větší dějovou linkou na galaktické úrovni. Naštěstí už z jedné pronesené věty o tom, že se na něco nemá sahat, bývá hned jasné, že na to někdo šmatat bude; tentokrát má přitom být hračkou Země a ruce pryč od ní mají dávat samotní Strážci. Můžete si tipnout, jak to dopadne – a kdo to komu vysvětlí ručně. Nebo si to prostě přečtěte!

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Strážci galaxie – Kosmičtí Avengers - Brian Michael Bendis:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.