Číslo: 10/2022

Mohutný Adam Černý řečený Skála stráží stránky nové Pevnosti, jež se stala domovem antihrdinů, hororů, elfů i válečníků. Přijměte pozvání do jejích podzimních bran.

Chci novou Pevnost!

Dost bylo změkčilých superhrdinů! Na scénu přichází silou egyptských bohů vybavený BLACK ADAM v podání svaly obaleného Dwayna Johnsona. A protože se jedná o chlapíka s poněkud komplikovanou letorou, rovnou jsme se rozepsali o těch nejlepších ANTIHRDINECH současnosti i minulosti. Svoje si ale v novém čísla najdete i vy, kdož jste nechali srdce v žánru strachu – zveme vás na menší PITVU HORORU. Ze seriálového světa pak promlouvá LEGENDA JMÉNEM VOX MACHINA. Mimochodem, že tuhle sobotu do Česka dorazí kapitánka Janewayová alias Kate Mulgrewová, to už víte? A že Brno v rámci COMIC-CON JUNIOR v říjnu uvítá Noaha Hathawaye alias Atreje z Nekonečného příběhu, Lexu Doigovou a Marka „Arthura Weasleyho“ Williamse, jste slyšeli? A zajímaly by vás přehlédnuté drobnosti z PÁNA PRSTENŮ: PRSTENŮ MOCI? Ale zpátky ke knihám, protože se chystá velká událost: nakladatelství Laser chystá přichází s novým vydáním KOL ČASU, u kterého rozhodně nemůžeme chybět. Druhá seriálová řada je ostatně na spadnutí. A aby toho nebylo málo, emeritní pevnostní šéfredaktor a nakladatel TOMÁŠ NEMĚC po mnoha letech odříkání konečně publikuje další svoji knihu, tentokrát čistokrevnou a zamilování hodnou heroickou fantasy ŽIVOT VÁLEČNÍKA, takže jsme přihodili i rozhovor. Ale nesmí zapadnout ani fakt, že Argo oprášilo legendární SETKÁNÍ S RÁMOU. V povídkové sekci si pak užijte sci-fi PODLE PROTOKOLU od Marie Domské, letošní vítězky LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, a držitele bronzové medaile Lukáše Kosa s jeho fantasy ZTRÁTA KNIHOVNÍ JEDNOTKY. 0 TU od Jakuba Hussara se naopak dočkala svého audiozpracování a připomeneme si také znovuobjevené dílo JOSEFA NESVATBY. Ze světa mangy a komiksu oproti tomu útočí RŮŽOVÝ A ČERNÝ, RAFAN MENDONCA A POSLÍČEK S PIZZOU, PERVERZNÍ PÁPRDA a TOMIE. V historii se vydáme za ABORODŽINCI a tematicky do Ruska v časech, kdy před 105 lety skončila jeho budoucnost. S láskou zavzpomínáme na PEVNOSTCON 2022. Představíme vám druhou PRINCEZNU ZAKLETOU V ČASE. A to zdaleka není vše. Pojďte se bavit s Pevností, vaším průvodcem fantastickými světy! #casopispevnost #teamtomasnemec #fantastikarocks

Objednat toto číslo

Objednání čísla 10/2022:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.