TJ Klune - Dům v blankytně modrém moři

Poslední oáza podivnosti. Sirotčinec pana Parnasusse pro magickou mládež.

Literatura světová, Fantasy

Linus Baker je sociální pracovník jako vystřižený z učebnice. Nadevše miluje svou práci, trpí nadváhou a vysokým krevním tlakem. Zbožňuje pravidla, směrnice a jedinou radostí v jeho životě je hudba, kočka a milovaná slunečnice. Poklidný život se změní v momentě, kdy dostane přísně tajný úkol od svých nadřízených z odboru Oddělení péče o magickou mládež. Prošetřit sirotčinec na ostrově Marsyas, za jehož zdmi vyrůstá nesourodá skupina tajemných a nadaných dětí, které mohou zničit nebo změnit Svět, tak jak ho známe. Vše navíc zkomplikují vzájemné sympatie mezi Linusem a šarmantním ředitelem sirotčince Arthurem Parnasussem, který svěřence vnímá spíše jako své děti a nehodlá dopustit, aby se jim cokoliv stalo. Dokáže Linus překonat svůj strach a pustí si Arthura s dětmi do života? Nezůstane nakonec celý život jen osamělým starým bručounem? Podaří se jim společně zabránit konci Světa?

Dům v blankytně modrém moři je kouzelným, čtivým, téměř pohádkovým příběhem, který boří veškeré mýty a hranice o tom, co vše je přípustné a dovolené. Neočekávejte nepředvídatelné zvraty nebo akcí nabitý děj. TJ Klune místo toho dokazuje, jak zdatným je vypravěčem, okouzluje a hladí na duši. Díky jeho tempu a dikci je příběh malebný a obrazotvorný, plynulý a nenásilný. Nadmíru zdařilý překlad Kateřiny Niklové je citlivý k předloze, a i díky němu je kniha velmi čtivá. Dům v blankytně modrém moři je příběhem o pochopení a přijetí bez jakýchkoliv podmínek nebo předsudků.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy TJ Klune - Dům v blankytně modrém moři:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.