Číslo: 09/2021

Fantastika musí proudit a nikdo nám nemůže mít za zlé, jak horečnatě vyhlížíme filmovou Dunu. Tou to ale samozřejmě nekončí. Začněte listovat a dozvíte se víc.

Chci novou Pevnost!

Zkrátka a dobře, jestli to Denis Villeneuve nezahraje se ctí, získá na světě hezkých pár stovek milionů nepřátel. Jeho nová DUNA má být tím snímkem, na který jsme čekali po dekády, takže odmítáme kompromisy. A proto jsme mu také věnovali hned šest stránek a jeho předloze další listy v literární sekci. Stejně tak se ale blíží také SHANG-CHI A LEGENDA O DESETI PRSTENECH a za vzpomínku rozhodně stojí i značně vydařený nový SEBEVRAŽEDNÍ ODDÍL. Ale teď už rovnou ke knihám. Miroslav Žamboch totiž zve do své nové magicko – technologické Pustiny, kde vládne VETERÁN. A rovnou s mistrem přihazujeme i rozhovor. Zatímco OPAČNO se odehrává v alternativním Londýně, RUDÁ pak nabízí alternativní Československo, které se brání Sovětům za pomoci nadlidí. Máme tu ale i návrat kapitána Kirka v románu STAR TREK: EX MACHINA. A nesmíme opomenout ani magický pohádkový svět románu WARREN XIII. Se svými povídkami přicházejí Tereza Matoušková a Ida Nekovaříková. Do světa poloorků zve fantasy sága PRAVÍ BASTARDI. Král space opery Alastair Reynolds a jeho sága o zmarech představuje OCELOVÝ VÍTR. Srovnáme knižní a filmovou HVĚZDNOU PĚCHOTU. Radícím profíkem se k naší radosti stala Kristýna Sněgoňová. Ve hrách se vydáme ZPĚT NA ZAČÁTEK a svezeme se NA VLNÁCH NEZNÁMA. Z historie zdraví králové Harald, Harold a Hadráda a spolu s nimi Rudolf Lodgman von Auen. V Geekzóně se blíže podíváme na tvorbu kreativní příručky VE STÍNU STEAMPUNKU, připomeneme SPOLEČENSTVO PEVNOSTI na SVĚTĚ KNIHY 2021, přihodíme další novinky z COMIC-CON PRAGUE 2021, pozveme na CONIÁŠ 2021, na FUTURE GATE 2021 a představíme 2116 RAYE BRADBURYHO. A to zdaleka není vše. Číslo natřískané až po poslední sponku čeká jenom na vás!!! #casopispevnost #pevnostvladne

Objednat toto číslo

Objednání čísla 09/2021:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.