Sherlock: Studie v růžové - Steven Moffat a Mark Gatiss

Sherlock Holmes na moderní způsob. Cumberbatch v manze? Lepší, než si myslíte!

Komiks, Detektivka, Krimi

Jen co přijdete z války, chromý, smutný a vyčerpaný, už vás chtějí sestěhovat s maniakem, co mlátí mrtvoly jezdeckým bičíkem. Pokud se vám tohle zdá jako úvod hodně zvláštního filmu pro dospělé, není tomu tak. Jedná se totiž pouze o jeden den doktora Watsona, který se právě seznámil s legendárním geniálním detektivem. Ano, se Sherlockem Holmesem.

Slavný britský seriál převlékl téměř 150 let starou detektivní klasiku do moderního hávu. Teď ale budeme ještě o stupeň divočejší. V rukou totiž držíte manga adaptaci právě seriálu z produkce BBC. Jak takový nápad mohl dopadnout? No, pokud patříte mezi takzvané „cumberbitches“, bude se vám úvodní kniha této série rozhodně líbit.

První díl manga Sherlocka je vtipný, svižný a přitom úderný. Stejně jako britská seriálová předloha. Náhoda? Stačí vám jeden pohled a bude vám jasné, že tato adaptace vám žádné překvapení nechystá, úspěšně ale drží laťku a čte se velmi příjemně. Navíc nabízí trochu zvláštní, ale svým způsobem osvěžující pohled na známé herce, kterým kreslíř pod pseudonymem Jay. vtiskl alespoň pár Japonskem inspirovaných rysů. Co si budeme povídat, sluší jim to tam!

Právě přesnost adaptace je ale něčím, co této manze přidává i ubírá zároveň, ve výsledku to není ani ryba, ani rak. O to lépe ale sedne každému, kdo se s mangou teprve seznamuje, a nový formát je pro něj zatím náročné sousto. V Sherlockovi se totiž snoubí jak evropský způsob vyprávění a… tváří, tak špetka manga stylu.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Sherlock: Studie v růžové - Steven Moffat a Mark Gatiss:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.