Číslo: 06/2022

Dinosauři z Jurského světa se zbavili okovů a je jich plná nová červnová Pevnost. Nejen ostrými zuby ale živ je člověk. Vítáme Vás zpět na stránkách vašeho průvodce fantastickými světy.

Chci novou Pevnost!

Konečně dostanou pořádně nažrat. A nedělejte, že vás nikdy nezajímalo, jak by to vypadalo, kdyby se dinosauří predátoři dostali do hustě obydlených aglomerací. JURSKÝ SVĚT: NADVLÁDA nabízí setkání herecké elity z jurské minulosti i dneška, a to vše ve jménu parádního „neoprehistorického“ dobrodružství režiséra Colina Trevorrowa. Zpětně si ale ještě řekneme pár vět i k novému DOKTOROVI STRANGOVI a podíváme se před rameno na letošní ANIMEFEST. Ze seriálové sekce pak zdraví fenomenální lunapark STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. A jedeme dál: Kristýna Sněgoňová a František Kotleta vyrážejí do boje, společně s nimi Aga, takže ať žije LEGIE, a dokonce přihodíme i rozhovor s kapitánem Moravcem!!! Larry Correia oproti tomu představuje beranidlo na démony, SYNA ČERNÉHO MEČE. Ondřej Neff ve sbírce HU! nabízí POVÍDKY DĚDKA ČUCHÁKA. Čeká nás první zastavení v pouti po SVĚTECH JANA KOTOUČE, na stanici jménem SEKTOR HIRANO. Povídkami přispěli Oskar Fuchs a Tereza Kadečková. Fantasy v rytmu afrických bubnů zastupují POZLACENÉ od Naminy Forny a HNĚV DRAKŮ od Ewana Wintera. Na vlně mile odpočinkové dětské fantasy přiklusávají SKANDAR A ZLODĚJ JEDNOROŽCŮ. V manze a komiksu vládnou ALDEBARAN, LADY BALTIMORE 1, KOVBOJ ZE ŠAOLINU, JMENUJI SE DYLAN a TO BYLA ZÁKOPOVÁ VÁLKA. Za PROFÍKY potřetí promluví naše redakční sluníčko Míša Merglová. V historické sekci se z Asie ozývají legendární válečníci SAITÓ MUSAŠIBÓ BENKEI a válčící mnich SOHEI. Tomáš Bandžuch si posvítil na temnou kapitolu našich dějin související s KOLEKTIVIZACÍ československého venkova. Dovolíme si ještě pár střípků z nedávného COMIC-CONu PRAGUE 2022, pozveme vás na SVĚT KNIHY i na larpovou bitvu HEROES V. A to rozhodně není vše. Ať se vám hezky čte, listuje a těšíme se na viděnou na PEVNOSTCONU 2022!!!

 

Objednat toto číslo

Objednání čísla 06/2022:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.