Kevin Hearne - Prohnaný

I s druidem může být zábava. Příběh, kde nechybí klobásy ani pudlice.

Román, Fantasy

Pokud chcete číst tuto knihu (a zůstat příčetní), musíte se připravit na to, že vám nabourá pár obecně přijímaných faktů. Tím prvním je představa, že všichni druidové jsou důstojně vyhlížející starci s dlouhými vousy v bílých prostěradlech, kteří z rukávu sypají nudná moudra o přírodě a Zemi. Dalším je předpoklad, že Thor je cool chlapík s velkým srdcem, co vypadá jako Chris Hemsworth z Avengers. Protože hrdina našeho příběhu je přesvědčen o naprostém opaku. Atticus O’Sullivan je totiž druid, dokonce poslední druid na Zemi. A přestože vypadá jako irský mladík, po světě se potuluje už pár tisíc let. Většinu z nich strávil útěkem a ukrýváním se, za což částečně může jeho povaha a smysl pro humor (či absence onoho smyslu u jeho pronásledovatelů) a částečně vlastnictví magického meče, který by rád získal jistý keltský bůh. A jak to vypadá, právě teď Attika dostihla jeho minulost, takže se bude muset postavit osudu. Ještě že má kolem sebe pár přátel…

Prohnaný nadchne originálním pojetím i způsobem, jakým autor propojuje současný svět s tím mytickým, nechybí tu ani spousta popkulturních odkazů. Za většinu z nich je zodpovědný sympatický hlavní hrdina, který dokáže komentovat dění kolem sebe s patřičnou razancí i smyslem pro humor a ironii. V tomto směru je mu vynikající nahrávačem pes Oberon, jehož Atticus učí mluvit. Kontrast lidských slov a psího pohledu na věc (tady jde o klobásy a pudlice) patří k tomu nejkouzelnějšímu, co kniha nabízí. Přidejte svižně odsýpající děj plný akce a řízných hlášek, a máte román, při kterém se opravdu pobavíte.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Kevin Hearne - Prohnaný:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.