Číslo: 06/2021

Po boku největšího válečníka v dějinách žánru fantasy přichází nová červnová Pevnost. Pokloňte se společně s námi Conanovi, králi meče, magie a neuvěřitelných dobrodružství.

Chci novou Pevnost!

Jak by vypadaly fantasy příběhy bez díla Roberta E. Howarda? Určitě by existovaly, ale chybělo by v nich něco výjimečného. Kde Anglie vsadila na laskavé hobity a mluvící lvy, tam si Amerika přisadila silou a krví. CONAN je výjimečnou popkulturní ikonou, a třebaže kulaté devadesátiny oslaví až příští rok, Pevnost mu přináší dary už teď. Nejlepšímu synovi Cimmerie jsme věnovali jak téma čísla, tak rozhovor s překladatelem Romanem Tilcerem, který pracuje na Conanovi pro Argo, a nejen že se nám nemluvný svalovec propracoval i do komiksu, ale zároveň si v tomto čísle můžete exkluzivně přečíst také povídku od Roberta E. Howarda. A to je pochopitelně jenom začátek. Ze seriálového světa se hlásí jak prodloužené novinky, tak noví RICK A MORTY, ale na své si přijdou i gríšovci zásluhou novinky SVĚTLO A STÍNY. V literárních fantasy ságách se pak představuje šermířka a nevolnice GIDEON DEVÁTÁ. Napříč časovými liniemi si pobloumáme v novince JEDNA ZATRACENÁ POHROMA ZA DRUHOU. Rozhodně nepřeskočte HRANIČÁŘE, novou tvář Krvavého pohraničí od Vladimíra Šlechty. Autorem druhé povídky je Martin Paytok, jemuž zároveň vychází novinka PROKLETÍ PRO VŠECHNY, a proto jsme mu položili také pár zvídavých otázek. Přihazujeme ale do ohně i dvě hororová želízka: o vaši přízeň se hlásí PÍSNĚ MRTVÉHO SNIVCE od Thomase Ligottiho a UTRPENÍ TĚLA od Moniky J. O’Rourkeové. A víte, kde leží SILIKONOVÝ OSTROV?  Proč je PODIVNÉ NEBE NAD VÝCHODNÍM BERLÍNEM? Jak moc čarodějný je ODKAZ RODU BLACKŮ? Jakou rozkoš lze označit slovy PROTI PŘÍRODĚ? Jak dopadly deskovky PHARAON, JAIPUR a VE STÍNU PYRAMID? K tomu se z historie hlásí ROGERSOVI RANGEŘI a José Bovés alias POSTRACH Z PLÁNÍ. Také zavzpomínáme na COMIC-CON PRAGUE: HOME EDITION a v Hlasu fandomu vás pozveme jak na FESTIVAL FANTAZIE 2021, tak na MEDOVINU MĚSÍCE, a ještě jednou zatleskáme druhým BULÁNKŮM, kteří zmasakrovali český internet. A to zdaleka není vše. Ať se vám dobře čte, hezky se bavte, odložte ručník, dnes už ho snad nebudete potřebovat, a nezapomeňte: fantastika i Pevnost vládnou… hlavně díky vám 😊 #casopispevnost #pevnostvladne

Objednat toto číslo

Objednání čísla 06/2021:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.