Úkol přežít - Vasilij Mahaněnko

A tady začíná cesta šamana. Úvod do žánru litrpg pro začátečníky i pokročilé.

Fantasy, Román

Hrajete rádi počítačové RPG hry? Pak si sérii Cesta šamana zamilujete! Patří totiž k žánru litRPG, který nabízí to nejlepší z počítačových online erpégéček převedené do literární podoby. Těšte se na výrobu předmětů, sbírání zkušeností, plnění questů, plno rozhovorů i soubojů… a samozřejmě zvyšování levelů a upgrade stromu dovedností. Zkrátka na vše, co vás na počítačových obrazovkách tolik baví!

Svět budoucnosti žije ve virtuální realitě. V Barlioně, jak se herní svět nazývá, se dá pracovat, užívat si a nejznámější hráči jsou hvězdy srovnatelné s těmi hollywoodskými. Hra samotná je klasická fantasy ve stylu připomínajícím onlineový WarCraft. A virtuální realita slouží i jako vězení, o čemž se přesvědčí Daniel Mahan. Ten je odsouzen za kyberútok a musí si svůj trest odpykat ve virtuálních dolech fyzickou prací.

Řečí počítačových her je Úkol přežít tutoriálem. Mahan, jak se Danielova postava jmenuje, dostane do vínku jednu z nejnepraktičtějších kombinací povolání a dovedností – šaman klenotník. Jeho hlavní starostí je ovšem nakopat dostatek rudy, aby splnil denní dávky. První krůčky ve hře nejsou příliš akční – sem tam je zabita nějaká krysa a Mahan spíše mluví, trénuje dovednosti, sbírá zkušenosti a objevuje zákonitosti i možnosti herního světa.

Na druhou stranu je Úkol přežít skvělou vstupní branou do světa litRPG. Dokáže chytnout, je dobře napsaný a má spád. Berte knihu jako malou ochutnávku, protože v dalších dílech série Cesta šamana se začnou dít opravdu velké věci.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Úkol přežít - Vasilij Mahaněnko:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.