Číslo: 04/2024

Válka. Válka se nikdy nezmění. I zásluhou toho ale nyní vstupuje na obrazovky tolik vyhlížený seriálový Fallout. Nejen k jeho sledování a návštěvě za pár dní začínajícího pražského Comic-conu vás zve nová Pevnost.

Chci novou Pevnost!

Už jen pár týdnů nás dělí od 14. dubna, kdy se ukáže, jestli Jonathana Nolana vyneseme na piedestal, nebo bude odsouzen k bloumání kanály. Očekávání obmotaná kolem seriálové verze FALLOUTU jsou obrovská, násobně i proto, že první seriálový kvartál zatím vychází v podstatě na jedničku. Tak tedy vzhůru do Pustiny, vaulty již otevírají své zapečetěné poklopy. V nové Pevnosti toho ale samozřejmě najdete mnohem víc včetně osmistránkového průvodce hlavním tuzemským fantastickým svátkem, COMIC-CONEM PRAGUE 2024, který začíná už doslova za pár dnů. Stejně tak se ale na stránkách časopisu ještě vrátíme k druhé DUNĚ, s radostí zveme na hororovou ABIGAIL a současně přinášíme exkluzivní rozhovor s Jozefem Karikou a Peterem Bebjakem, spolutvůrci nového koprodukčního hororového snímku SMRŠŤ. Také si posvítíme na KROTITELE DUCHŮ: ŘÍŠI LEDU, zatímco ze seriálového světa to jistí fenomenální ŠÓGUN, o kterém bude také nová epizoda pevnostního podcastu GeekZóna, a zároveň vyhlížíme kaiju dupačku GODZILLA × KONG: NOVÉ IMPÉRIUM. A co na to literatura? Knihou měsíce se stal SIROTČINEC V ÚDOLÍ od Philipa Fracassiho. Zajímejte se o LIKTORŮV MEČ od Gena Wolfa a ČTVRTÉ KŘÍDLO Rebecky Yarrosové. KOSTI, PASTI, SLEPICE představuje Jeffery Russell, který si na nás udělal čas s interview. KOSTI POD MECHEM nalezla Zuzana Hartmanová. A následuje další lahůdka, skvělý KRÁL POPELA od Raymonda E. Feista. Do soustavy Delta Pavonis pak zvou Alastair Reynolds a jeho ODHALENÝ VESMÍR, zatímco profícké triky a rady pro vás má Lukáš Vavrečka. Do povídkové sekce přispěli Radovan Kolbaba s Karolínou Hájkovou. V kresleném světě potkáte ZABIJÁKA, CONANA i LÁSKU VE STŘIHU COSPLAYE. V gamesách tentokrát vítězí PRINCE OF PERSIA: THE LOST CROWN, zatímco deskovky ovládlo MEDOBRANÍ. A také je tu božský taškář GESAR Z LINGU a guatemalská banánová krize z poloviny 20. století. Ani to ale není vše. Neváhejte, nová, informacemi a zábavou napěchovaná Pevnost je tu jen a jen pro vás. #casopispevnost

Objednat toto číslo

Objednání čísla 04/2024:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.