Číslo: 04/2022

Profesor Brumbál, Malazská kniha padlých, parádní Štěpán Kopřiva a tisíc dalších fantastických fláků najdete v nejčerstvější náloži pevnostního čtení.

Chci novou Pevnost!

Možná FANTASTICKÁ ZVÍŘATA zkraje budila jisté rozpaky, ale co si budeme povídat, na završení trilogie se těšíme každý. Jude Law a Mlok Scamander jsou připraveni se s námi v dubnu podělit o BRUMBÁLOVA TAJEMSTVÍ, a to jsme si s Pevností pochopitelně nemohli nechat ujít. A zatímco ve filmové sekci se ještě vrátíme k novému BATMANOVI, seriálová bojůvka se soustředí na hodně zajímavé novinky VIKINGOVÉ: VALHALLA, ALL OF US ARE DEAD, PEACEMAKER a na první zmínku o Negan/Megan The Walking Dead spin-offu ISLE OF THE DEAD. Jenže pozor, toto všechno bledne vinou lesku, který vychází z literárních stránek. Nakladatelství Planeta 9 po nekonečném čekání uvádí na trh nejvyhlíženější knihu letošního roku, nové vydání MĚSÍČNÍ ZAHRADY, první část fenomenálního fantasy cyklu, jednoho z nejlepších v dějinách, MALAZSKÉ KNIHY PADLÝCH od Stevena Eriksona. Aby toho nebylo málo, Štěpán Kopřiva jde vstříc čtenářům skvělým infernálním thrillerem 101 MINUT z prostor hořícího pražského metra. Anebo si raději počtete o SYMFONII OZVĚN od Jodi Taylorové? Případně vás víc potěší povídky od Lukáše Vavrečky a Richarda Šusty? Či vás zajímá severský fantasy cyklus ILUSIE od Milady Střítezské? A román TAXIDERMISTOVA MILENKA zní taky řízně. U příležitosti vydání komiksové PRAŠINY jsme si pak mohli promluvit i s Vojtěchem Matochou a s Karlem Osohou. Pokračuje SUPER SPELLSHORT SÁGA. Budoucím autorům přichází poradit náš oblíbený profík, skvělá spisovatelka a redakční poklad MÍŠA MERGLOVÁ. Z historie pomrkává francouzský zbojník CARTOUCHE i šílené krvavé revoluční běsnění ve VENDÉE. Comic-Con Prague 2022 hlásí další fenomenální hosty: Roberta Picarda, Kevina J. Andersona a Neala McDonougha. S pevnostní oblíbenou kapelou DELORAINE se v Hlasu fandomu podíváme do zákulisí vzniknu jejich vymazleného nového klipu RAGNAROK. Zavzpomínáme na jarní FÉNIXCON. Samozřejmě nechybějí deskovky v čele s MARS TERAFORMACE: EXPEDICE ARES a počítačové hry. A ani to není vše. A mimochodem, do pár dnů konečně ohlásíme konání letošního PevnostConu… udělejte si čas na konci srpna. A do to doby ať je všechno fantastické, ideálně ve společnosti Pevnosti, vašeho průvodce fantastickými světy! 😊 #casopispevnost #pevnostvladne

Objednat toto číslo

Objednání čísla 04/2022:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.