Terry Pratchett - Soudné sestry

Kdy my tři sejdeme se zase? Fanouškům Zěmeplochy by se to hodilo i jindy než v úterý!

Fantasy, Humor, Literatura světová

Soudné sestry jsou podle mnoha odborníků tou knihou, kterou se začala zlatá éra Zeměplochy (aby skončila zhruba Muži ve zbrani, což už můžeme rozporovat, ale zase jindy). Terry Pratchett zde poprvé dokonale vyvážil parodický potenciál s lidskostí, moudrostí a špičkovým vypravěčstvím. Trochu podváděl, protože základní příběh ukradl u jistého Shakespeara a jeho Macbetha (ale on tenhle alžbětínský pisálek taky opisoval, kde se dalo, tak co – a navíc, Mášrecht je jen jeden!). Vítejte tedy v Lancre, kde zrovinka došlo k převratu. Bohužel pro novou vládu jaksi přežil synáček starého krále. A ujaly se ho místní čarodějky. A ty se rozhodnou, že to jen tak nenechají…

Tenhle příběh je nezapomenutelný. I proto, že nezapomenutelné je ústřední trio čarodějek – hrdá a víc než jen maximálně pyšná Bábi Zlopočasná, které pozice týmové (ne)hráčky vyloženě sedne; Stařenka Oggová, co je milá a žoviální, ale má páteř z oceli; a mladičká Magráta Česneková, která je hodná a milá a tak trochu zmoklá slepice. Jejich vzájemné interakce jsou geniální, stejně jako způsob, jakým se v Lancre, navzdory všemu, co si myslí jeho vládci, všechno podřizuje jejich přáním. A rozhodně je geniální způsob, jakým celou knihu namluvila Zuzana Slavíková. Naprosto souzní především s Bábi (kdyby se u nás dělala nějaká hraná adaptace, má náš hlas jistý!), ale stačí málo, a je s vámi pokoji Stařenka i Magráta. Tohle je audio verze slavné hlavologie. Poslechněte a žasněte!

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Terry Pratchett - Soudné sestry:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.