Číslo: 02/2022

Nejen mladičkým potomkem sira Francise Drakea je živa nová Pevnost. Podíváme se v ní na to nejlepší z minulého roku, poohlédneme se po favoritech roku letošního a povíme si, proč se Roland Emmerich zase jednou rozhodnul zničit náš svět.

Chci novou Pevnost!

Nathan Drake rovná se UNCHARTED a my máme tu čest rozhlásit do světa, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci herního kultu už nic nemůže zastavit v její cestě na stříbrné plátno. Takže vzhůru za poklady, a to doslova. V nové Pevnosti si totiž posvítíme nejen na TOP TEN nejlepších knih a filmů uplynulého roku, ale zároveň přihodíme nejočekávanější seriály roku letošního. A k tomu si vzpomeneme i na MATRIX RESURRECTIONS a na supertrhák SPIDER-MAN: BEZ DOMOVA. A co na to ROLAND EMMERICH? Jeho apokalyptická vizuální hostina MOONFALL již padá na česká kina a rozhodně si ji nenechte ujít – nikdo neumí vyhlazovat planetu s takovou grácií. Ačkoli pozor, i polský spisovatel Jacek Dukaj, autor podmanivého uchronického románu LED, má v sobě destruktivního a mrazivého talentu na rozdávání.  A jistě k tomu budou mít co říct také věčně populární GOTREK A FELIX. Do povídkové sekce pak tentokrát přispěli Marie Domská, jejíž NOC DÍKUVZDÁNÍ okouzlila porotce loňského ročníku LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, a Tomáš Bandžuch a jeho TMA DÁVNÝCH NOCÍ. Těšit se ale můžete i na TŘETÍ UCHO, další pokračování fantasy Ptačí ságy od Jana Hamouze. Stejně tak jsme se podívali na zoubek ENCYKLOPEDII FANTASY FILMU a návratu do Bradavic, během nějž HARRY POTTER oslavil svoje dvacáté filmové narozeniny. A zatímco komiksu dominují CHLAD, VRÁNA a velesympatický MLSOUN alias Chlapec s parožím, nemůžeme vám zatajit, že hosty blížícího se dubnového COMIC-CONU budou také Brian Cox z fenomenálního seriálu Boj o moc a Hattie Heyridgeová alias Holly, královna Červeného trpaslíka. A pozor, novým radícím profíkem je LUKÁŠ VAVREČKA. Anebo vás zajímá, jaký byl osud tygřice Kateřiny Sforzy či pirátského prezidenta Williama Walkera? Případně se chcete seznámit se sympatickým průvodcem herními světy, který připravuje YT pořad KUBRT VS DESKOVKY? Vše možno. A v nové Pevnosti je toho daleko víc. Stačí se jen začíst! Dobře se bavte. 😊

Objednat toto číslo

Objednání čísla 02/2022:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.