Roger Zelazny - Země změn

Cesta za pomstou. Sympatický hrdina z pekel s ocelovým koněm.

Fantasy, Román

Roger Zelazny je jednou z lásek, které u nás v redakci nerezaví. A to nejen díky skvělému Amberu. Jedním z jeho nejsympatičtějších hrdinů je Prokletý Delvish, napůl elf, napůl člověk, ale hlavně hrdina, který povstal z pekel, kam ho uvrhl proradný čaroděj Jelerak, na němž chce stůj co stůj vykonat pomstu… Asi jste už pochopili, že tohle je klasická hrdinská fantasy, kde se nejde daleko pro ránu mečem, kouzlo ani patos. Zelazny se nejprve vyřádil na sérii povídek (viz kniha Prokletý Dilvish), ve kterých si své typické okouzlení prolínáním a přepisy realit vychutnal v nádherně pulpových zápletkách. Inspiroval se Fritzem Leiberem ale i H. P. Lovecraftem. Jo a po boku hrdiny kráčí ocelový kůň Black, který může nozdrami dštít oheň. Krásný mix. Však byl Dilvish navržený v roce 1982 na cenu Locus.

Ještě o rok dřív ale vyšlo románové zakončení jeho ságy. Román Země změn se odehrává pár měsíců po ději poslední povídky. A Dilvish tu pokračuje ve svém snažení dostat Jeleraka na kolena. Ideálně bez hlavy. Připravte se na parádní dobrodružství z časů, kdy se autoři zbytečně nevykecávali a dokázali na minimálním prostoru dokonale okouzlit. Souboje na meče i magické, útěky na poslední chvíle, podzemí plná monster, hrady, které nemusí být tam, kde byste čekali… a pochopitelně velká láska!

Prokletý Dilvish fungoval nejlépe v delších příbězích, a tak nemusíte mít strach, že by Země změn dělala svému předchůdci ostudu. Naopak. Větší prostor umožnil Zelaznému se pořádně rozjet a román patří k jeho nejlepším dílům. Užijte si ho.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Roger Zelazny - Země změn:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.