Číslo: 01/2024

Všichni mořští tvorové a potvoráci prosím pozor! S novou Pevností se vrací slovutný Aquaman, aby opět svedl boj o své podvodní království. Ovšem nejen pokračováním miliardového hitu živ je fanoušek fantastiky!

Chci novou Pevnost!

Jason Momoa je sympaťák jako málokdo – a jeho Aquaman patří k největším kladům starého DCU. Od filmu AQUAMAN A ZTRACENÉ KRÁLOVSTVÍ ovšem přeskočíme do vesmírných dálav, kde si Zack Snyder plní díky REBEL MOON další ze svých megalomanských snů. Jako Sedm samurajů aka Sedm statečných ve vesmíru? Se zpomalovačkami, pitomoučkým příběhem a přepálenou akcí? Mezi vánočními svátky? No jasně, sem s tím! Ještě předtím ale důrazně doporučujeme údajně (už zase ne) rozlučkový film legendárního Hijaaa Mijazakiho CHLAPEC A VOLAVKA. A věřte nám, že do kolen vás dostane výhled na deset nejfantastičtějších seriálů roku 2024! Pokud se chcete držet spíš při zemi, je tady krásně zemitý masakr Jakuba Hozy SOCHAŘI MASA. Ke slovutnému černokněžníkovi Roganovi a jeho démonickému společníkovi Goryvladovi se vrátil Juraj Červenák a servíruje OSTROV BOHYNÍ. Jednou z nejzajímavějších antologií roku je PROKLETÍ, kde si autoři a autorky od Neila Gaimana přes M. R. Careyho až po Charlie Jane Andersovou vychutnali všechna možná prokletí a temná zaklínadla. Na zoubek se podíváme i knize NEKONEČNÝ KROK, protože Jan Kucin je hvězda na vzestupu a obstojí i vedle skvělého VYVRHELE od Anthony Ryana. S pandemií covidu se působivě vyrovnává MOŘE KLIDU od autorky slavné Stanice 11. Dvojboj si pro své fanoušky přichystaly dvě domácí legendy FRANTIŠEK KOTLETA (s obří swingers party a lovem na démony) a ONDŘEJ NEFF (s reprintem kultovní Tmy a přírůstkem do Arkadského cyklu). Jsou dlouhé noci, takže víme, že trocha temnoty neublíží. Brian Lumley se vrací s krvavým špionážním hororem NEKROSKOP, nahlédneme do pořádně odporného HNÍZDA a s miláčkem davů Carltonem Mellickem III zjistíme, jak fungují ORGIE V CHOMOUTU. Čistě pro radost prožijeme kingovský CYKLUS VLKODLAKA. Z mangy a komiksu se následně hlásí KOMIKSOVÝ CLASH a dvoudílná ARISTOPHANIA. Chybět ale nesmí ani další díl SUPER SPELLSHORT SÁGY, zatímco v deskovkách to tento měsíc vyhráli TRUHLAŘÍCI S.R.O. spolu s MARVEL D.A.G.G.E.R.! No a z videoher lákáme na SUPER MARIO BROS. WONDER a legionářský LAST TRAIN HOME. Než začnete lít olovo a sekat díry do ledu doporučíme vám v historii skvělý článek Františky Vrbenské ČARODĚJNICE A BLÁZEN – LIDOVÍ FUTUROLOGOVÉ. Pochopitelně už také víme, jaké pecky nabízí nový ročník COMIC-CON PRAGUE, GeekZónu tentokrát zdobí rozhovor s dabingovou legendou JAKUBEM SAICEM a taky pro vás máme spoustu, ale opravdu spoustu recenzí na knihy i filmy: Takže neváhejte a ponořte se s námi do těch fantastických světů😊 Pevnost vládne i v lednu, a to jen díky vám 😊!

Objednat toto číslo

Objednání čísla 01/2024:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.