Christie Goldenová - World of Warcraft – Před bouří

Před bouří bývá největší ticho! Ve World of Warcraft je klid vždy jen dočasný...

Román, Fantasy, Literatura světová

Další z invazí démonů na Azeroth byla odražena díky spolupráci Aliance a Hordy a obě frakce nyní sčítají škody. Největší ránu utržilo jejich křehké příměří, a králi Anduinu Wrynnovi i náčelnici Sylvanas Windrunner je jasné, že nový konflikt mezi nimi je na spadnutí. Podaří se neblahý vývoj ještě nějak zvrátit? A jakou roli v běhu událostí sehraje tajemný minerál, který objevili goblini v poušti Silithus?

Román z pera zkušené warcraftovské spisovatelky Christie Goldenové se odehrává mezi datadisky Legion a Battle for Azeroth, přičemž vnáší podrobný vhled do politické situace i do motivací hlavních postav. Děj se zaměřuje primárně na oba hlavní představitele frakcí, ale setkáte se i s celou řadou dalších známých postav, třeba s vládcem worgenů Gennem Greymanem nebo s tehdejším šéfem goblinů, princem Gallywixem.

Goldenová je na Azertohu jako doma, tudíž nepřekvapí, že jde opět o čtivý a propracovaný příběh, který zaujme každého fanouška tohoto fantasy světa. Za pozornost stojí i to, že kromě vysvětlování nové geopolitické reality se kniha specificky věnuje i nemrtvému národu Opuštěných, a to velmi civilně a z originálního úhlu pohledu, tudíž v závěru není nouze o dojetí, ale ani o pořádnou dávku napětí a dramatu. Nejedná se sice zrovna o akční pecku, ale vůbec to nevadí, protože kniha nás odmění poutavým vyprávěním, které má navíc pro fanouška WoW přidanou hodnotu v tom, že doplňuje bílá místa v historii tohoto světa.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Christie Goldenová - World of Warcraft – Před bouří:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.