Nelly Černohorská - Oko čarodějnice

Oko, to je okno do duše. Ale pozor! Někdy jím dovnitř mohou vlézt i zloději!

Horor, Česká literatura

Zrnka temnoty – nová edice nakladatelství Golden Dog – nabízí krátké, uzavřené hororové příběhy od českých i cizích autorů. Oko čarodějnice je v tomto ohledu příjemně strašidelný český otvírák, který je důstojným zástupcem tohoto žánru a dává příslib, že i další Zrnka temnoty vás budou bavit, pokud si je pořídíte.

Sofie je osmnáctiletá slečna s typickými problémy dospívání, o sedm let mladší sestrou Alicí a zaneprázdněnými rodiči. Příběh zpočátku trochu zavání young adult, protože se točí kolem každodenního života obyčejné rodiny a Sofiiných milostných trablů. Všechno se zvrtne, když dívčina matka, jež má zálibu ve starožitném nábytku, pověsí na stěnu v chodbě bytu znepokojující zrcadlo. Od toho okamžiku se začnou dít divné věci a Sofiin život se změní (bez nadsázky) v horor. Kdykoli dívka projde kolem něj, má neodbytný pocit, že ji pozoruje, ale samozřejmě nechce vypadat jako blázen. Navíc ve městě začnou mizet dívky ve věku její mladší sestry, policie nemá žádné stopy a všechno nějak podivně souvisí s jejich rodinou. Začíná Sofie opravdu bláznit, nebo v jejím okolí „operuje“ skutečná čarodějnice? Je něco takového v moderní době vůbec možné?

Ponurá atmosféra a nevyřčené, pouze tušené zlo, plížící se kolem, i postupná gradace děje, to všechno zcela spolehlivě připoutá čtenářovu pozornost. Autorka v Oku čarodějnice ukazuje, že i na malém prostoru a s malým rozsahem se dá vystavět příběh propracovaný do nejmenších detailů. Do posledního okamžiku tak nebudete tušit, kdo vyhraje.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Nelly Černohorská - Oko čarodějnice:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.