Číslo: 08/2022

Sandman, Targaryeni, nový Predátor a mnozí další na vás kynou ze stránek nové Pevnosti, která doslova přetéká fantazií. Přejeme hezké letní čtení a těšíme se na vás na Pevnostconu!

Chci novou Pevnost!

Bývaly doby, kdy se tvrdilo, že Morfea a jeho snové příběhy nejde zadaptovat. Jenže to se říkalo i o Pánovi prstenů. Proto nyní na Netflix přichází THE SANDMAN, možná ten nejúžasnější komiksový hrdina vůbec, převedený do seriálové podoby s pomocí samotného Neila Gaimana. Stejně tak jsme si ale vzali na paškál i ROD DRAKA, první návrat do Západozemí G. R. R. Martina, potenciální dračí superhit, sledující úpadek a soumrak vlády plavovlasých Targaryenů. A v seriálovém světě ještě chvíli pobudeme zásluhou OBI-WANA KENOBIHO. Ze světa filmu se ale o pozornost vedle hororového SIROTKA hlásí především PREY, tedy nový predátor, a jelikož už jsme ho stihnuli na koukat, rozhodně jej můžeme doporučit. Je to hodně nečekaná a hodně krvavá pecka o válečnících a lovcích. Ale něco málo si ještě povíme o JURSKÉM SVĚTĚ: NADVLÁDĚ a o novém THOROVI. A jedeme dál, rovnou do říše knih: už jste měli tu čest s POSLEDNÍ ODBOČKOU NA BABYLON od Rogera Zelaznyho? Případně se chcete dozvědět víc o CENTRÁLNÍM IMPÉRIU Jana Kotouče? Do hororových končin zvou romány MAGOŘINA a MUZEUM SNŮ. Povídkami do literární mlýnice přispěli Martin Paytok a Milan Petrák. Koridu s robobýky zažijete ve SLADKÝCH SNECH, jejichž autorku, Kateřinu Huňovou, jsme rovnou vyzpovídali. Zavzpomínáme na J. M. Trosku i na HVĚZDOLET VLTAVA od Tomáše Lipnera. Ze sekce Manga a komiks se k nám hrnou TOKYO REVENGERS, WILD WEST a PSANEC. Na zatím poslední Comic-Con Prague se vrátíme se Samem Witwerem. Představíme se předchůdkyně Black Panthera, ČERNÉ AMAZONKY Z DAHOMÉ. Navrátíme se k jedné velké prohře z časů Sametové revoluce. Představíme si Kikimora Team. A samozřejmě nesmí chybět další pozvánka na PevnostCon 2022, který už doslova klepe na dveře a společně s ním mimo jiné i Nilfgaard – brigáda Nazair, Literární soutěž Vidoucí, Skřetí klan RakTaarbami a další. A to zdaleka není vše. Čtěte, listuje, radujte se, mějte se fantasticky a na shledanou na Zlíchově!!! #casopispevnost #jenajenprovas

Objednat toto číslo

Objednání čísla 08/2022:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.