Michael Mammay - Mise na planetě

Tak trochu nebezpečná mise. Military detektivka o pořádném maléru.

Literatura světová, Román, Sci-fi

Lidstvo se vydalo do vesmíru a nedávno konečně našlo další inteligentní druh. Dá se s ním docela dobře komunikovat a učí se od lidí pěkně rychle, jenže jedné jeho části se kontakt nelíbí a vede vůči všem ostatním vleklou občanskou válku. A přesně do tohoto prostředí přilétá vysloužilý plukovník Carl Butler, kterého známý požádal o vyřešení politicky citlivého případu. Ztratil se totiž prominentní synáček, ještě ke všemu za velmi záhadných okolností přímo v akci.

Ačkoli se Mise na planetě na první pohled tváří jako military sci-fi, vesmírných bitev se tu nedočkáme. Pravda, v rámci vývoje zápletky dojde na několik akčních sekvencí, přesto je hlavní nosnou linkou detektivní pátrání s mysteriózní příchutí. Vzhledem k tomu, že autor o svém světě odhaluje informace jen ve velmi malých dávkách, čtenář celou dobu netuší, co všechno na něj ještě čeká. Takové schéma není v military žánru zrovna obvyklé a autor za to po právu sklízí ovace.

Kde se vzal, tu se vzal, Mammay píše ve své prvotině vytříbeným stylem, se sympatickými postavami, gradujícím dějem, čtivým jazykem, a ještě ke všemu s vojenským prostředím, které mu dokonale sedne – sám totiž dlouhé roky sloužil. Závěr navíc (přestože je víceméně uzavřený) vzbuzuje spoustu otázek o tom, jakým směrem se vývoj autorova světa bude ubírat nadále. Přesně takový pocit by měla dobrá literatura navodit a Michaelu Mammayovi se to daří na výbornou. Ještěže Laser brzy vydává pokračování.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Michael Mammay - Mise na planetě:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.