Číslo: 12/2022

Modrá je dobrá a my se konečně dočkali. Po třinácti letech se vrací Avatar Jamese Camerona a jejich zelená Pandora. V nové Pevnosti je ale jen jednou z planet nekonečného světa fantastiky.

Chci novou Pevnost!

O Cameronově zarputilosti se už dnes píšou knihy. Třebaže pak není jisté, co bude s AVATAREM dál, Cestu vody nastoupíme již 15. prosince a všichni věříme, že nás čeká podobný úžas jako v roce 2009. Také proto se Neytiri, dnes už maminka, stala tváří nové Pevnosti. Ale dobrot v časopise najdete mnohem víc. Ještě se poohlédneme za BLACK ADAMEM a zveme vás na festival FILMASIA 2022. V seriálové sekci určitě nepřeskočte pozoruhodné MÉDIUM podle Williama Gibsona. V literární sekci halasně vítáme návrat ZEMĚMOŘÍ od Ursuly K. Le Guinové. Zároveň ale budeme bojovat VE JMÉNU CTI a představí se i DCERA KOSTÍ. Samozřejmě nesmí chybět ani Tomáš Kosek, protože František Kotleta se vycajchnoval se svojí novinkou TEMNÉ BLUES V NEW ORLEANS. A pokud to myslíte vážně se světem WoWka, neměli byste minout průvodce WORLD OF WARCRAFT: PUTOVÁNÍ AZEROTHEM 2 – KALIMDOR. Případně by někoho zajímal ROD ZABIJÁKŮ od lovce monster Larryho Correy? Máme a k tomu přihazujeme povídky od Petra Klepala a Aleše Jeremiáše Šumpíka. A zatímco Lucie Lukačovičová srdnatě naostřila svoji ČEPEL AZYLU, Roman Bureš v pevnostních tipech zvolává: VÍTEJTE V PEKLE. Jakub Petr Kos naopak zve na druhou stranu barikády románem ARCHANDĚL: KRVAVÁ KŘÍDLA, ale stejně tak si posvítíme i na letošní HUMBOOK 2022. Z komiksového světa pak halasně krvácí BRZRKR od Keanu Reevese, ale svoje řeknou i PAPER GIRLS 3 a BLACK JACK. Z řad PROFÍKŮ se nově hlásí LUKÁŠ VAVREČKA. Mezi videohrami vládne A PLAGUE TALE: REQUIEM, zatímco mezi deskovkami to tentokrát vyhrála NEMESIS: LOCKDOWN. Z historie promlouvá JOHN SMITH, láska indiánské Pocahontas, ale víc si povíme také o maďarském „gulášovém“ socialismu a jeho pádu. Zavzpomínáme na brněnský COMIC-CON JUNIOR, HORRORCON 2022, zveme na FÉNIXCON 2022 a vězte, že dobíhají poslední týdny, kdy můžete přihlásit svoje povídky do LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ. A to zdaleka není vše. Tak se pojďte bavit fantastikou.  Pevnost je tu jen a jen pro vás. #casopispevnost #pevnostvladne

Objednat toto číslo

Objednání čísla 12/2022:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.