Lockdown

Když nastane lockdown. Ani v karanténě nemusí být smutno!

Povídky, Akční, Antologie

Že život v karanténě a nouzovém stavu není žádná slast, potvrdí snad všichni. Nakladatelství Epocha se čtenářům fantastiky rozhodlo tohle nelehké období zpříjemnit vydáním speciální povídkové sbírky Lockdown. Koronavirus díky ní sice nikam nezmizí, ale lidé na něj budou moct aspoň na chvíli zapomenout.

Některé antologie trpí nevyváženou kvalitou příspěvků, ale to rozhodně není tento případ. Každý čtenář si tu může najít to svoje, záleží jen na jeho vkusu a preferencích. Všechny příspěvky si udržují vysokou úroveň a žádná povídka vyloženě nezklame.

Na Lockdownu je nejlepší jeho rozmanitost. Obsahuje fantasy i sci-fi povídky, byť ty první převažují. Jsou v ní k dispozici vážně pojaté texty i komediálně laděné příběhy. Některé jsou krátké, jindy se autoři pořádně rozepsali. Tím však rozmanitost nekončí. Spisovatelé zpracovali velké množství nejrůznějších témat. František Kotleta popsal jeden nevšední případ hobitího detektiva. Michaela Merglová se zaměřila na vysloužilého bojovníka, kterého tíží nadcházející poprava přítele. Dalibor Vácha ukazuje, že některé stíny z minulosti ne a ne zmizet. A všechno načíná Roman Bureš krátkou povídkou o tom, že člověk by měl být pekelně opatrný, co (nebo koho) si kupuje.

Ve sbírce najdete celkem deset příběhů od dalších známých jmen (Petr Schink, Lucie Lukačovičová, Oskar Fuchs nebo Kristýna Sněgonová). Některé z nich sice již dříve vyšly, ale i ty staronové stojí za přečtení – stejně jako celá antologie.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Lockdown:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.