Liga Spravedlnosti: Vyhlazovací stroje

Znovuzrozená Liga Spravedlnosti. Superman je mrtev. Ať žije Superman!

Komiks, Hrdinové DC

Když se v roce 2016 vydavatelství DC komiks rozhodlo restartovat/rebootovat/relaunchovat celé svoje univerzum, „Rebirth“ se dotkl v podstatě všech vydávaných řad – včetně té, ve které jsou nejslavnější hrdinové téhle stáje jako jeden ultimátní, superspandexový tým.

V první knize nové Ligy spravedlnosti si musí Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern a další co nejrychleji najít cestu k Supermanovi 2.0, který pochází z jiného vesmíru a v tom jejich si spolu s rodinkou užíval zaslouženého důchodu. Nic jiného však oblíbeným hrdinům nezbývá – Zemi napadly Vyhlazovací stroje, velice schopné, co se týče prokazování jejich ctěného označení. Ty se snaží nejen „sklízet“ lidskou populaci, ale tak zničit takzvané „Spřízněné“, mocné bytosti, které po tisíciletí čekají na probuzení. Tváří v tvář genocidě se tak musí hodit stranou i třeba takové nepodstatnosti, jako že někomu úplně nedůvěřujete.

Ze zápletky je na první pohled patrné, že v tomhle čtení o epickou akci rozhodně nebude nouze. Bojovat o přežití se bude na zemi, ve vzduchu, ve vodě i v samotném jádře modré planety. Akci přitom bohužel musí uhnout některé další aspekty dobrého týmovkového superhrdinského komiksu, a tak nedojde ani tolik na hláškování nebo prohlubování vztahů mezi jednotlivými postavami (hlavně Supermanem a zbytkem Ligy), kniha navíc ani zdaleka neodpovídá na všechny otázky, které v průběhu nastoluje – na to si budeme muset počkat do dalších dílů.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Liga Spravedlnosti: Vyhlazovací stroje:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.