Juraj Jánošík proti Dračímu řádu - Svetozár Olovrant

Varuj dušu na dolině!

Fantasy, Dobrodružné, Slovenská literatura

EXKLUZIVNÍ PŘÍLOHA

Kdo by neznal nejslavnějšího slovenského zbojníka Juru Jánošíka, který bohatým bral a chudým dával? Svetozár Olovrant nás ovšem ve svém poněkud ztřeštěném příběhu zavádí do světa, kde se dějiny Slovenska ubíraly poněkud jiným směrem. A tak se tu náš známý Juro Jánošík ve službách Marie Terezie prohání na mechanickém oři s parní valaškou u pasu, svádí nelítostné boje s rebelujícími Čechy a odhaluje magické spiknutí, které může způsobit státní převrat. Podaří se mu ovšem zastavit zlotřilou čarodějnici a její přisluhovače?

Juraj Jánošík proti Dračímu řádu je originálně pojatý příběh ve steampunkovém duchu plný dobrodružství, kterému nechybí žádná z ingrediencí zábavného čtiva – napětí, rychlá akce, souboje na ostří čepelí, temná magie ani zákeřní záporáci či milostné linky. A to pěkně ve svižném tempu, takže čtenář nestíhá otáčet stránky. Příjemné pomrkávání po známých historických osobnostech se tu střídá s neotřelými pohledy i humornými scénami. Celému textu ovšem dominuje odlehčenost a hravost, jež se prolínají celým dějem a čtenáře okouzlují i přivádějí k nadšení. Tahle šílenost prostě stojí za to!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Juraj Jánošík proti Dračímu řádu - Svetozár Olovrant:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.