Číslo: 09/2020

Přísně tajná a tajemná jak hrad v Karpatech je Pevnost pro měsíc září, kterou vás provedou fešáci z agentury Kingsman a další hrdinové ze všech koutů fantastické galaxie.

Akční cena 49 Kč / 119 Kč

Taky bychom si přáli, aby nám slušely obleky jako KINGSMANŮM, ale protože se tak nikdy nestane, raději o nich budeme psát. Stejně tak nám bylo ctí věnovat se projektu KRÁLOVÉ VIDEA, který v našich stařeckých dušičkách rozžehnul uhlíky nostalgie. A kdo se radši bojí, ten by určitě neměl vynechat LOVECRAFTOVU ZEMI v seriálové sekci. To už ale na temporální brány klepou ČASOVLÁDCI, skvělá novinka od Martina Sládka, se kterým jsme si střihnuli i velký rozhovor. Mimochodem, když už zazněl ten strach, znáte IMAGINÁRNÍHO PŘÍTELE od Stephena Chboskyho? S průměrné fantasy se v tomto románu vyklube vysoce nadprůměrný horor. PŘED BOUŘÍ od Zuzany Hartmanové zase přináší svět Krys apokalypsy, v němž se snoubí magie s technologiemi a kde se bohové proměnili na démony. Povídkami pak do nového čísla přispěli Jan Hlávka, Martin Paytok a Václav Vágenknecht. A jedeme dál: u příležitosti vydání TARANITOVÉHO TRIPTYCHU s námi pohovořil mistr retro steampunku Leonard Medek. Představíme si podzimní novinky ČESKÉ YOUNG ADULT FANTASTIKY. Zároveň vás seznámíme s pragokalyptickým Janem Urbanem, s Danielem Tučkem, který zná vůni Pelyňku, a s Janem-Markem Šikem, jemuž není cizí žádný Rituál. Zavzpomínáme na SIN CITY a nesmíme opomenout ani METABARONY od Alejandra Jodorowského. Asijská animovaná sekce se hrdě hlásí k SATOŠIMU KONOVI. V historii zabrousíme k tajemnem opředeným počátkům americké maríny. Poznáme nebeského krále Chunga Chuo-sioua. V Hlasu fandomu si povíme víc o nadcházejícím ŽIŽCONU, KNIHEXU, opláčeme spolu letošní POTTERFEST, dáme slovo našemu milovanému VĚDÁTOROVI, a navíc vás upozorníme na důležité novinky v XB-1. A ani tohle není vše. Jak vidíte, ani před PevnostCon jsme se neflákali, a proto vám můžeme nabídnout zcela plnotučné vydání vašeho oblíbeného průvodce fantastickými světy. Ať se vám nová Pevnost líbí 😊 #casopispevnost #pevnostvladne

Objednat toto číslo

Objednání čísla 09/2020:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.