Jiří Pavlovský - Magie pro každého

Jak se zbavit strašidel? Aneb když to nejde silou, půjde to kladivem!

Fantasy, Horror, Literatura česká

Je tomu už víc než deset let, co Jiří Pavlovský společně s Nakladatelstvím Epocha vyšli vstříc narůstající poptávce po tuzemské urban fantasy. A protože Češi jsou pověstné smějící se bestie, nemohlo jít samozřejmě o projekt zcela normální. Žádné pronikání do tajů ženské sexuality prostřednictvím vampyrismu či lykantropie. Ale poctivá česká mlátička, říznutá jízlivým cynismem a nějakými těmi monstry.

Vznikla tak ojedinělá kombinace okultního thrilleru, svérázného hororu a nekorektního humoru. Tým Felixe Jonáše zachraňuje svět před krvelačnými šmejdy z hlubin pekelných, přičemž se neostýchá zasazovat ty nejšpinavější podpásovky. Sobecký hráč, hysterická moralistka, šílený sociopat a nadutý nekrofil. To jsou ve zkratce ty nejlepší vlastnosti osazenstva, na jejichž bedrech leží osud celého světa. Holt jaký krám, takový pán… Cizí neštěstí vždycky potěší nejvíc.

Dvousetstránkovému příběhu nechybí akce, vtip ani prvotřídní atmosféra děsu a zápletka se navíc drží v mantinelech uzavřeného románu. Čtveřici hrdinů přitom nelze jinak než zbožňovat, tedy v případě, že nemáte problém s pokleslými žánry, ve kterých se pro ránu kladivem nechodí daleko. Jiřímu Pavlovskému se musí nechat, že i přes zběsilé tempo se nenechává strhnout vlastním egem a s nadhledem profesionálního šílence vykresluje svět v barvách důvěrně známých, i když často záměrně neviděných. Tahle magie je skutečně pro každého.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Jiří Pavlovský - Magie pro každého:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.