George R. R. Martin - Trumfová esa

A virus se šíří… Superhrdinské radovánky Martina a jeho kámošů.

Povídky, Sci-fi, Literatura světová

Divoké karty jsou sdíleným vesmírem George R. R. Martina, který v originále přesáhl už dvacet knih. Po skončení Hry o trůny se mělo jednat o další autorův seriálový zářez. Projekt se ovšem nějak zasekl. Jak velká je to škoda se můžete přesvědčit díky několika svazkům, které vyšly v češtině. Martin z pozice editora v ní mapuje historii světa, kde došlo v roce 1946 k vypuštění mimozemského viru. Ten zahubil devadesát procent nakažených, z devíti udělal deformované „Žolíky“ a jednomu procentu vyvolených, takzvaným Esům, daroval superschopnosti…

Druhý svazek, Trumfová esa, sleduje konec sedmdesátých a první polovinu osmdesátých let. A situace se pořádně komplikuje. Protože jak je u superhrdinského žánru milým zvykem, objevují se superpadouši odhodlaní ovládnout svět. Do toho samozřejmě pokračuje linka s mimozemskými spory, které vedly v prvé řadě k vypuštění viru na Zemi. Pochopitelně se objevují nové postavy, ale vrací se i staří známí. Především sympaťák jménem Fortunato – syn afroamerického vojáka a Japonky, kuplíř matkou trénovaných gejš a mistr tantrického sexu (protože jen díky němu dokáže zacílit své schopnosti). Ten se tentokrát dostane do konfliktu s kultem egyptských svobodných zednářů, ze kterých by měl radost i Lovecraft. Nutno říct, že propojení superhrdinské zápletky s morálně minimálně šedivým, spíše noirovým hrdinou a chapadlatými vesmírnými hrůzami je prostě lahůdkové!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy George R. R. Martin - Trumfová esa:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.