Den Zesnulých - Maurizio de Giovanni

Čtyři roční doby komisaře Ricciardiho. Zima, jaro, léto a podzim v životě osamělého vyšetřovatele.

Detektivka, Krimi, Román

Dobová propaganda ráda tvrdívala, že na prahu třicátých let minulého století se v Evropě umíralo méně. Luigi Alfredo Ricciardi, muž bez klobouku a komisař mobilní jednotky veřejné bezpečnosti v Neapoli, by s tímto tvrzením ovšem rozhodně nesouhlasil. Už od dětství vídá duše mrtvých, jejichž neklid z náhlé a často kruté smrti jim zabraňuje odejít na onen svět, a tak je pro něj utrpení obyčejných lidí nespadajících do žádných statistik mnohem osobnější záležitostí. Tragédie se dějí denně, ale pouze ti movitější občané budí společenský rozruch. Spravedlnost si však zaslouží všichni, alespoň tak to Ricciardi vždycky cítil. Za svou policejní praxi si navíc už několikrát ověřil, že psychologie je v jeho branži mnohem podstatnější než schopnost rozeznat druh hornin v otiscích bot na místě činu.

Italský spisovatel Maurizio de Giovanni (* 1958) rozehrává svou sérii detektivních románů v ponurých kulisách fašistického režimu. Jeho hrdina sice není cynismem hýřící drsňák, ale o to více je bližší čtenářovu srdci pro svou charakterovou vlastnost, nést na bedrech bolest mrtvých, o niž nemá možnost se s kýmkoliv podělit. Jeho případy jej zavádějí do nejrůznějších městských lokalit, od honosných domů po chudinské čtvrti, kde se následně střetává s často nepochopitelným barbarstvím. Moc dobře si přitom uvědomuje, že i za těmi nejbizarnějšími zločiny se pokaždé skrývají ty nejpřízemnější lidské pohnutky. Tohle je noir po italsku se vším, co k tomu patří.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Den Zesnulých - Maurizio de Giovanni:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.