Čarodějova nevěsta - Kore Jamazaki

Když si tě koupí čaroděj… Anglická mytologie s roztomilostí mangy.

Temná fantasy, Manga

„Už od dětství jsem milovala cizí pohádky,“ přiznává Kore Jamazaki stojící za celou sérií Čarodějova nevěsta, mangy, která si podmanila i svět anime seriálů. Snad proto nezasadila děj fantasy šónen mangy o mladé dívce Čise a jejím dosti temném čarodějnickém učiteli Eliasovi do tradičního Japonska, ale do Anglie.

Čise Hatori je patnáct. Ztratila rodinu. Nemá přátele. Život pro ni nemá smysl. Východisko zvolila trochu zvláštní – nechala se dobrovolně prodat v tajemné aukci. Částka se zastavila na pěti milionech liber a Čise si odvedl neortodoxně působící čaroděj Elias. Ten má pouze jeden cíl – udělat z Čise svou učednici. Jo a mimochodem, taky si ji vzít.

Sama Kore přiznává, že nejvíce ji na tvorbě baví splétání osudů nadpřirozených postav a příšer společně se vztahy, které panují mezi čarodějným a lidským světem. Přesně to série splňuje a skrze uzavřené minipříběhy postupně představuje víly, černé psy, upíry či bánší. Autorka poměrně umně rozvíjí hlavní linii a pomalu odhaluje minulost Čise i její budoucí osud. Co naopak lehce zaráží, je vztah hlavních postav, často připomínané „vlastnictví“ a bezbřehá, trochu nesmyslná oddanost Čise.

Čarodějova nevěsta by se zpočátku mohla jevit jako dosti temný příběh a po prvních stránkách čtenář očekává proudy krve, temné rituály a amputace hlav. Opak je pravdou. Styl vyprávění brzy sklouzává k nadnesené karikatuře, sexuálním narážkám a sarkasmům typickým pro mangu pro mladé.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Čarodějova nevěsta - Kore Jamazaki:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.