Batman 1 - Já jsem Gotham - Tom King

Nové začátky netopýra. Batman a Gotham jedno jsou!

Komiks, Fantasy

Batman díky Tomu Kingovi dostal novou komiksovou sérii. Není se čemu divit – navzdory úctyhodnému věku tento superborec rozhodně nepatří do starého železa, takže jde o čtivo, které by si neměl nechat ujít žádný jeho fanoušek. Proč?

Už jen proto, že v Gothamu nikdy nemůže být klid, takže Batman se během jednoho večera ocitne v nebezpečí. Cosi se stane, kdosi mu zkříží cestu a Batman se rozhodne zjistit, o co tu vlastně kráčí. Jo, a taky jsou tu záporáci, protože bez nich by to prostě nešlo…

Takto napsané to možná vypadá zjednodušeně a jako každý druhý komiks – ale prozradit, o čem příběh je, by byl smrtelný hřích. Možná je to klišé, ale čím méně budete o ději před čtením vědět, tím lépe. Už z toho důvodu, že scenárista Tom King rád do komiksových sešitů sází jeden cliffhanger za druhým. Díky tomu je snadné otáčet jednu stránku za druhou, takže budete mít komiks přelouskaný velmi rychle.

V čem tedy spočívají ty nové začátky? Nejenže jde o první číslo série, ale hlavně Tom King Batmana podává trochu jinak, než jak na něj bude spousta čtenářů zvyklá. Samozřejmě, nesmí chybět vydařené bojové scény, přece jenom je Gotham semeniště zločinu. King se nicméně rád zabývá i psychikou hlavního hrdiny, co určuje jeho chování, studuje jeho vztahy s ostatními hrdiny. Ne, není to nuda, protože Batman je už z principu dosti zajímavá a v některých věcech pokřivená postava, takže rýpat se v jeho mysli je fascinující. A komiks je navíc leckdy vtipný a dobře nakreslený, takže se na něj skvěle kouká.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Batman 1 - Já jsem Gotham - Tom King:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.