Číslo: 06/2023

Autoboti naleštili kapoty, což znamená jediné: Transformeři se opět vracejí do boje, protože se probudila monstra. Fantastických bitev ale bude v nové Pevnosti mnohem víc.

Chci novou Pevnost!

Jedna z nejsilnějších mediálních franšíz světa tento měsíc přihazuje do kin další kapitolu své existence, tentokrát s názvem TRANSFORMERS: PROBUZENÍ MONSTER, v níž se potkáme s novými mimozemskými predátory, již se až dosud skrývali v hlubinách amazonského pralesa. Stejně tak ale ještě jednou poděkujeme za půvabné třetí STRÁŽCE GALAXIE a v legendárních tvářích hororu si představíme KLAUNA ARTA. A jestli se na něco opravdu těšíme, je to nový animovaný SPIDER-MAN: NAPŘÍČ PARALELNÍMI SVĚTY. Podobně ale do kin naklusává i dlouho vyhlížený rychlonožka FLASH. Ze streamingového světa si pak určitě nenechte ujít enormně vyvedené SILO, jablečnou seriálovou adaptaci Hugha Howeyho. A z literatury román LAMPÁŘ, LODIVODKA A KLUK Z TOVÁRNY NA SLZY od Kateřiny Havlíkové, který dostal pevnostní štempl KNIHA MĚSÍCE. Pozoruhodných literárních novinek máme ale na skladě mnohem víc: určitě je třeba připomenout, že se vrátil BAKLY od Miroslava Žambocha a že František Kotleta vydal omnibus BRATRSTVA KRVE. Případně servírujeme orkské žoldácké kafíčko v novince LEGENDY & LATÉČKA od Travise Baldreeho. Zároveň se představují BLEDÝ SNÍLEK A PÍSEŇ ÚSVITU od Samanthy Shannonové, jíž jsme zároveň mohli položit i několik otázek. Pak musí dojít na AVILLION Roberta Holdstocka, rozloučení se slavným Ryhopským lesem. Povídkami přispěli BARBORA VROBELOVÁ a RADOVAN KOLBABA. Zuzana Strachotová si s námi přišla popovídat o zbrusu novém VYPŮJČENÉM ČASU. Jakub Hoza oproti tomu nabízí SPÁLENOU ZEMI. Nejen potterheads pak určitě nevynechají povinnou publikaci ALAN RICKMAN: DENÍKY. Z komiksové sekce se hlásí o slovo ŽELVY NINJA – POSLEDNÍ RÓNIN, VYSTRČ KOSTRČ!, KONEC LIDCTVA a SUPRO. Hned čtyřmi stránkami oslavíme herní DIABLO. Mezi deskovkami to tentokrát vyhrál LES BRATŘÍ GRIMMŮ. Z pacifické mytologie nám mává populární MAUI, ale stejně tak v historii dojde i na NORMALIZACI. V GeekZóně ještě zavzpomínáme na SVĚT KNIHY, ale zároveň jsme si nemohli nechat ujít překrásnou Roklinku ze světa LEGO. A to zdaleka není vše. A pokud jste se dočetli až sem, tak vězte, že BUDE PEVNOSTCON, poslední sobotu v srpnu! Už velmi brzy se dozvíte víc!

Objednat toto číslo

Objednání čísla 06/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.