Číslo: 04/2023

Krátce po The Last of Us je tu další houbová odysea, tentokrát s nejslavnějším Mariem, a právě ikonický kníratý údržbář vás zve na stránky nové fantastické Pevnosti.

Chci novou Pevnost!

Třicet let po bizarním hraném zpracování s Bobem Hoskinsem se SUPER MARIO BROS. vracejí na plátna kin, tentokrát v animovaném dobrodružství z Houbového království. Dejte mu šanci, je to parádní jízda. A pak hned listujte dál. Poohlédneme se za SHAZAMEM a s pomocí Nicolase Cage se podíváme mezi upíry v nové zubaté komedii RENFIELD. V Legendárních tvářích hororu si pak povíme o maskovaném klasikovi z Vřískotů jménem GHOSTFACE. Seriálové novinky krátce na to představují druhou sezonu SVĚTLA A STÍNŮ, nicméně rozhodně věnujte pozornost i jablečným PŘEDZVĚSTEM. A samozřejmě už na dveře klepe letošní COMIC-CON PRAGUE 2024 s Danny Gloverem, palpatinem Ianem McDiarmidem, Raphaelem Lucem a Richardem Deanem Andersonem v hlavní roli. A co na to literární sekce? Máme v ní novinku od Bena Aaronovitche CO DĚLALA ABIGAIL V LÉTĚ?! Petr Brožovský zve k pokračování TANCE PAPÍROVÝCH DRAKŮ a dal nám k němu i rozhovor. MY VŠICHNI NEŘÁDI si rádi vyzkoušíme RYCHLOSTNÍ ZBRAŇ. Skvělý Martin Sládek se vrací zpět mezi vikingy a je připraven hledat jejich ŽELEZNÉ SRDCE. Editoři a spisovatelé Krystýna Sněgoňová a Lukáš Vavrečka spolu připravili elitní urban fantasy překvapení HLUBINY MĚSTA. Povídkami přispěli do nové Pevnosti Alex Drescher a Jakub Mařík. A pozor, naše sluníčko nejjasnější, šéfredaktor Martin Fajkus, společně a Jakubem Maříkem také zapracovali na unikátní povídkové sbírce z univerza LOVCŮ MONSTER. Stejně tak ale se svojí novinkou STANOVIŠTĚ dorazil Dmitry Glukhovsky. A pro každého milovníka fantasy je tu i RYTMUS VÁLKY od Brandona Sandersona, zatímco Míša Merglová představuje svoji novinku PRÁZDNOTA a u Michala Březiny nastaly ZLÉ ČASY. Nebo by vás zajímala vesmírná AZHAREIDA – BITVA O GELIDOR od Tomáš Petráska? Pobavili jsme se o ní přímo s autorem! A z lásky přihazujeme ještě dvoustránku o úžasné lidskosti Terryho Partchetta a připomeneme i blížící se překvapení se jménem JAROSLAV MOSTECKÝ na obálce. V komiksech a manze pak úřadují SKŘET, druhý BRZRKR či LAZARUS. Z deskovek to jistí DUNA a propastná ABYSS. V historii jukneme na KRÁLE ARTUŠE i na prvního českého premiéra KARLA KRAMÁŘE. V Geekzóně vás pozveme na přehlídku mečů od kluků z CHLADNÝCH ZBRANÍ a rozhodně doporučíme si všímat konečně dokončených STÍNŮ KRAJE od Czech Hobbiton. A to zdaleka není vše. Takže alou číst. A ať se vám nová Pevnost líbí 😊 #casopispevnost

Objednat toto číslo

Objednání čísla 04/2023:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.