Znamení jednorožce - Roger Zelazny

Intriky a vraždy na královském dvoře! Třetí kniha ze světa Amberu.

Fantasy, Román

Amber je jediný pravý svět, všechny okolo něj jsou pouhé stíny, a tak cesty potomků panovnického rodu vedou právě na Amber. Uchazečů o trůn po zmizelém králi Oberonovi je mnoho, a v boji o to, kdo na něj usedne, je dovoleno vše. Intriky, podrazy, lži, hrubá síla i zákeřné vraždy. A tak v této turbulentní době, kdy jde doslova o všechno, většina žijících sourozenců nakonec sedí v obrovském sále svého sídla, nedůvěřivě se navzájem pozorují, myslí si něco jiného, než říkají, uzavírají křehká spojenectví i podmíněná nepřátelství, nepokrytě lžou… a za zdmi mezitím sílí vojsko bestií chystajících se všechno zničit. Čas se rychle krátí.

Znamení jednorožce, třetí část amberské ságy, je daleko víc „vysvětlovací“ díl než oba předchozí. Karty jsou rozdány, první bitvy vybojovány, někteří sourozenci zabiti nebo zavražděni, další nezvěstní – a viníkem může být kdokoli. Zelazny tak má čas odhalit nejen bílá místa z Corwinova života na naší Zemi, ale také to, jak funguje Vzor, karty, kameny a další nezbytné rekvizity, které barvitý a fantazií prodchnutý svět Amberu charakterizují.

Politikaření a dialogové přestřelky jsou tak nejen letmým nadechnutím před velkým finále, ale i způsobem, jak všechno znejistit a zrelativizovat – vždyť ze spojenců jsou tu náhle rivalové, ze sympaťáků mrazí v zádech. Amber odhodil další svůj závoj – jenže kolik takových ještě zbývá a je vůbec možné nakonec odhalit celou pravdu, kdo za vším tím běsněním vlastně stojí?

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Znamení jednorožce - Roger Zelazny:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.