Všemi dary obdarovaná - M. R. Carey

Jedna nevšední dívenka versus zombie

Audiokniha, Horor, Fantasy

Všemi dary obdarovaná klame tělem. Ze začátku se tváří docela nevinně, obzvlášť když vypravěčka sladce znějícím hlasem začne popisovat svět hlavní hrdinky, desetileté Melanie. Jenže postupně zjišťujeme, že v Melaniině světě je něco šeredně špatně… a bude ještě hůř.

Vyrůstat na vojenské základně není jednoduché, avšak v prostředí, kde se potulují kanibalská monstra požírající lidi si člověk nemůže dvakrát vybírat. Mike Carey je mistr vypravěč, jak dokázal již ve své komiksové sáze Lucifer (zapomeňte na překvapivě krotký seriál, původní předloha je úplně jiné maso), a i v románové podobě boduje. Daří se mu vybudovat atmosféru tak hustou, že by si na ní snad i Wolverine zlomil drápy, kdyby se jim pokusil překrojit.

V příběhu není nouze o akční okamžiky, kdy postavám jde o krk. Rozhodně tak nejde o oddechový poslech, a to i navzdory příjemnému přednesu dámských vypravěček. Klára Sedláčková Oltová i Dana Černá odvedly zatraceně dobrou práci a Melaniiným příběhem posluchače hravě protáhnou až do samého konce. Těch necelých třináct hodin tak uplyne snad až příliš rychle. Pochválit si zaslouží též výborně vybraný hudební doprovod, který dokresluje atmosféru knihy, ale neruší.

Audioknižní zpracování Všemi dary obdarované se do posledního puntíku povedlo. Jestli jste tak naladěni na netradiční zombie záležitost, která dokáže překvapit, jste na správné adrese. Jen příběh neposlouchejte před spaním… aspoň pokud nestojíte o velmi drsné sny.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Všemi dary obdarovaná - M. R. Carey:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.