Útok na pekárnu - Haruki Murakami

Když vás svírá hlad - Dvě ilustrované povídky mistra divnosti

Povídky, Světová literatura, Ilustrace

Představte si, že máte s kamarádem hlad. A tak se rozhodnete přepadnout pekárnu. Jenže dráhy zločinu jsou nevyzpytatelné, zvláště když narazíte na majitele s vášní pro předehry k Wagnerovým operám…

Haruki Murakami je jedním z nejznámějších japonských spisovatelů a v Česku má hodně fanoušků. Jeho příběhy jsou někdy realistické, jindy je autorova představivost vystřelí za hranice fantastična – k pohádce, svéráznému kyberpunku, historkám o prolnutí realit… a občas prostě jen k pocitu, že Japonci jsou prostě divní. I když zrovna tenhle konkrétní miluje jazz a překládal svého času Johna Irvinga. Dvě povídky obsažené v Útoku na pekárnu by se ovšem zrovna Irvingovi asi hodně líbily – a to v nich nejsou medvědi. Je to ale přesně ten typ naprosto nereálného realismu, jaký má duchovní otec Světa podle Garpa rád. Hlavně prozření hrdiny obou povídek, že je vlastně prokletý, a následné řešení – přepadne se svou ženou McDonald´s –, to je prostě lahůdka. Hráblo mu? Hráblo světu? Nebo opravdu přepadení pekárny navždy zatíží vaši duši?

Pokud máte Murakamiho rádi, dočkáte se jeho typického stylu i vět („Byla hebká a lehoučká jako nějaká kočka“ je popis spící manželky). Pro nováčky je pak příjemnou ochutnávkou stylu a představivosti, která je nádherně jiná, ale přitom tak báječně blízká. Navíc je Útok na pekárnu bohatě ilustrovaný německou malířkou Kat Menschikovou a jen pro veverku držící sušenku musíte knihu mít! Fakt!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Útok na pekárnu - Haruki Murakami:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.