Terry Pratchett: Stráže! Stráže!

Znovuzrození noční hlídky. Pratchettova pocta všem zmasakrovaným strážným.

Audiokniha, Fantasy

Vítejte v Ankh-Morkporku, městě jako žádné jiné! Nejlepší krysy na špejli, cechovní tradice (vrahů, zlodějů, sem tam i méně obvyklých řemesel), otevřená společnost (okrademe všechny, bez rozdílu pleti, druhu a skupenství!), bohatá flóra i fauna (ve smyslu „wtf is this?!“)… No a k tomu poslednímu se zdá, že teď přibyl i drak. Což je zvláštní, protože draci už dávno vymřeli. A nešťastné, protože takový vyhynulý drak s oblibou spaluje lidi. Komu to hodíme na krk? Třeba veliteli Noční hlídky. Sam Elánius je beztak na odpis, stejně jako celá hlídka, která se momentálně skládá ze seržanta Tračníka, desátníka Nóblhócha a svobodníka čekatele Karotky, což je dvoumetrový trpaslík (složitá rodinná historie), který si myslí, že ve městě skutečně vládne zákon a spravedlnost…

Stráže! Stráže! jsou osmý zeměplošský román a tak nějak mám pocit, že nejlepší. A jeho audio verze je prostě kongeniální. Tak, teď jste se naučili nové slovo a kontext, ve kterém ho můžete používat. Podání Jana Zadražila je úžasně barvité. Přesně vystihl způsob mluvy postav, které se v tomhle románu pohybují na hraně existenciální krize, naprosté grotesky a maniakálního pitvoření se ve světě, který si z realističnosti dělá dobrý den. Upřímně? Teprve v Zadražilově podání vám dojde, jak úžasná je scéna, v níž se Karotkův otec snaží vysvětlit celou tu trpasličí věc… Takhle má vypadat audioadaptace a nejinak.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Terry Pratchett: Stráže! Stráže!:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.