Shannarův meč - Terry Brooks

Zrození Shannarovské legendy! Bitva proti černému mágovi ve fantasy klasice.

Román, Fantasy

Shea a Flick Ohmsfordovi si žijí klidný, obyčejný život. Náhle se však objeví legendární druid Allanon, nad krajem se vznáší stíny děsivých lebkonošů a Shea se dozvídá, že mu v žilách koluje krev dávného elfího krále a že právě on je jediný, kdo může porazit mocného Černého mága. Vyráží tedy na výpravu, na níž jej brzy doprovází mladý princ, drsný hraničář, elfové i trpaslík… a jejich cesta je zavede až do temné říše, kde se rozhodne o osudu světa.

Zní vám to povědomě? No jéje. Terry Brooks se nikdy netajil tím, že Shannarův meč je hodně, ale opravdu hodně inspirovaný Pánem prstenů. Podle některých tak, že se jedná o opisování. A upřímně řečeno, třeba taková scéna, kdy Shea spadne do propasti, nebo postava krále Stříbrné řeky… jo, tam je to jasný. Ale stejně má ta kniha sílu. Protože Brooks je pan vypravěč a předlohu evidentně miluje a svůj svět také. Jeho Čtyřzemí má nezpochybnitelné kouzlo, a i když jazykového mistrovství páně Tolkiena nedosahuje, dohání Brooks vše skvěle podanou akcí a citem pro dobrodružství.

Za sebe mohu pak dodat, že třeba takoví lebkonoši jsou děsivější než mozkomoři a závěrečná bitva o hlavní město Brooksovy obdoby Gondoru je prostě velká, masově pojatá zábava. On vůbec Brooks tyhle bombastická finále umí, jak poznáte v dalších dílech série… které už navíc definitivně shodily vazby na Tolkiena a dokázaly, že Shannara je mezi klenoty žánru právem.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Shannarův meč - Terry Brooks:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.