Rozkazy z Berlína - Simon Tolkien

Rozkaz zněl jasně: zabít Churchilla! Špionážní thriller z bombardovaného Londýna!

Román, Thriller, Historie

Reinhard Heydrich dostává zvláštní úkol – připravit smrt Winstona Churchilla. Proč? Protože Hitler nechce vést válku s Brity, nic proti nim vlastně nemá, chce expandovat na východ… jenže ti čajochlasti si prostě nedají a nedají říct. S jiným vedením by však mohli naslouchat hlasu rozumu, že? Do soukolí připravované akce však vnese zmatek smrt bývalého šéfa MI6, kterou začnou vyšetřovat inspektor Quaid a detektiv konstábl Trave. Oba si myslí o případu své, a oba nesouhlasí s tím druhým. Přesto právě na nich visí osud národa… a vlastně celého světa.

Simon Tolkien je vnukem TOHO Tolkiena. Znamená to něco? Ano, umí psát. Ale fakt u něj nehledejte elfy. Tohle je thriller pevně zakotvený v reáliích válečné každodennosti na Britských ostrovech. Napětí z toho, kdo je vrah, se přirozeně prolíná s napětím lidí, kteří netuší, jestli bude další den jejich dům stát, zda oni sami neuhoří v troskách nebo nevykrvácí po zásahu šrapnelem na cestě do práce… Tento Londýn je na hony vzdálený tomu, který známe a milujeme v knihách například Neila Gaimana, ale je nakonec stejně živý a barvitý, stejně fascinující. A v něm se pohybují postavy, kterým rozumíte, ať už jsou na straně dobra, nebo zla – protože vždycky to jsou lidé. Mimochodem, román je součástí úspěšné série, jejíž další díly se odehrávají v padesátých letech. Neříkejte, že byste si je nechtěli přečíst!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Rozkazy z Berlína - Simon Tolkien:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.