Prvorozený - Filip Alexanderson

Mrazivá severská sci-fi. Nepátrejte po vrazích, najdou si vás sami!

Sci-fi, Thriller, Román

Děj sci-fi thrilleru Prvorozený je tvořen dvěma paralelními dějovými liniemi. Hlavním hrdinou první z nich je Jonas, stockholmský student. Protože si Jonas musí hradit veškeré životní náklady sám, přivydělává si prací načerno. Jenže při jednom z melouchů utrpí smrtelný úraz – a tím začíná celá řada problémů.

Jonas úraz přežije a začínají se u něj objevovat zvláštní schopnosti. Navíc mladík zjistí, že měl v hlavě implantát, a při pátrání po jeho původu je zastřelena Jonasova přítelkyně i doktor, který mohl záhadu objasnit. Z mladíka se stává štvanec a pomoc najde u nečekaných spojenců – osob se stejnými schopnostmi, jaké má i on sám.

Druhou linii táhne bývalá policistka Eldhová. Ta rozhodně není jen obyčejnou policistkou – má také zvláštní schopnosti, které se jí během vyšetřování vražd bezdomovců a rituální oběti novorozence náramně hodí.

Obě linie mají velmi svižné tempo. Detektivní příběh je okořeněn sci-fi prvky. Je škoda, že na vysvětlení všech zvláštních schopností a s nimi souvisejících reálií si čtenář musí chvíli počkat, ale děj je natolik živý, že se rozhodně nudit nebude.

Prvorozený je čtivý příběh okořeněný originálními nápady a dávkou napětí. Detektivní pátrání Eldhové i Jonasův boj o přežití vás vtáhnou do děje a závěrečná pointa, ve které se obě linie spojí, překvapí.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Prvorozený - Filip Alexanderson:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.